Kupczak_Szczepan_fot_Flawia_Krawczyk_FIS

Sobotnie zawody w Ramsau am Dachstein wygrał Vienzenz Geiger. Konkurs skoków odbył się sprawnie, wiatr nie przeszkadzał. Polskę reprezentował dziś tylko Szczepan Kupczak, ponieważ Adam Cieślar nie przebrnął przez wczorajsze kwalifikacje. W biegach dwuboiści musieli walczyć już ze śnieżycą. Jarl Magnus Riiber spada z pierwszego miejsca w tym sezonie. 

 

Najlepszy w serii skoków był Espen Bjoernstad, za nim ze stratą 32 sekund, uplasował się lider Pucharu Świata - Jarl Magnus Riiber. Trzeci był Austriak Franz-Josef Rehrl (+0.39). Szczepan Kupczak po skokach na 12. pozycji, a jego strata do zwycięzcy wynosiła minutę i 12 sekund. 

 

Po godzinie 14:00 kombinatorzy ruszyli do biegu metodą Gundersena na 10 km. Martin Fritz został zdyskwalifikowany i musiał zejść z trasy. Riiber przez 3/4 biegu o pierwsze miejsce walczył dziś ze swoim rodakiem - Bjoernstadem. Pod koniec trasy Vienzenz Geiger objął prowadzenie i wygrał swoje drugie zawody w PŚ. Niemiec jako pierwszy przerwał Riiberowi wygrane w tym sezonie. Norweg na metę dotarł 1.6 sek po zwycięzcy i był 2. Podium zamknął Fabian Riessle (+5.8), za nim jego rodak Eric Frenzel (+8.6). Espen Bjoernstad po pierwszym miejscu w skokach, bieg zakończył jako 5. ze stratą 12.5 sek. Szczepan Kupczak ostatecznie zawody zakończył na pozycji 30. (+2.34.9). 

Jutro kolejne zmagania dwuboistów w Austrii. 

 

Bożena Tyc