kupczak

Niedzielny konkurs zakończył trzydniowe zmagania w Ruce. Królem tego weekendu był Jarl Magnus Riiber, który i dziś stanął na najwyższym stopniu podium. Szczepan Kupczak 30. zdybywa punkt w PŚ. Warunki były niesprzyjające, zaplanowane na rano kwalifikacje zostały odwołane. 

 

Runda skoków również została opóźniona i opierała się na przerwach między skokami. Adam Cieślar zdążył oddać skok podczas zawodów, ale zdejmowany z belki startowej uzyskał ostatecznie odległość na 110 metrów. Pozostali zawodnicy, także zasiadali na belce kilka razy i ostatecznie zdecydowano o odwołaniu skoków.

 

Dwuboiści w biegu startowali według wyników z czwartkowej rundy prowizorycznej, w której całkiem nieźle poradził sobie Szczepan Kupczak (124,5m) i był 11. Cieślar był na 50. pozycji (82,5m). Wygrał 22-letni Norweg - Riiber ze skokiem na odległość 144 metry. Drugi był Jens Luraas Oftebro, a trzeci Franz Josef Rehrl. Po rundzie prowizorycznej sklasyfikowany na 36. miejscu, do biegu nie przystąpił Lukas Klapfer z Austrii, a także Johannes Rydzek (42).

 

Bieg Gundersenem na 10 kilometrów, odbył się już bez przeszkód. Najlepszy wynik uzyskał największy faworyt tego sezonu - Jarl Magnus Riiber, który zapewnił sobie 16. zwycięstwo w Pucharze Świata z czasem 25 minut i 36.6 sek. Dobrze spisał się też Joergen Graabak, przybiegł na metę dwie minuty i 8.8 sekund po zwycięzcy. Trzecią lokatę na podium zajął Oftebro, który trzymał się przed rodakiem, ale w końcu skończył tuż za nim (+2:8.9). Rehrl na 4. pozycji z czasem 27:47.8 sek. Drugi z braci Ofterbro - Einar Luraas (+2:57) był 5., a Espen Bjoernstad (+2:59.6) uplasował się na 6. lokacie. Kolejno miejsca zajęli 7. Philipp Orter, 8. Manuel Faisst, 9. Go Yamamoto i 10. zamknął Vienzenz Geiger. Szczepan Kupczak nadal zmaga się z bólem stopy przez co z 11. lokaty po skokach skończył na 30. miejscu +5.33.4 sekund za Riiberem.

 

OFICJALNE WYNIKI

 

Bożena Tyc