riibier

Podczas drugiego konkursu w Ruce, najlepszy był Jarl Magnus Riibier. W rywalizacji mogliśmy zobaczyć dwójkę naszych reprezentantów. Adama Cieślara, kóry niestety został zdyskwalifikowany za nieodpowiedni strój, oraz Szczepana Kupczaka, który zajmując 33. miejsce po skokach, zrezygnował z biegu. 

 

 

Na skoczni Rukatunturi najlepszy był Riiber, skoczył 142,5 m. Espen Bjoernstad zajął 2. miejsce ze skokiem na 138 metrów, a 3. był Jens Oftebro (137,5 m). Szczepan Kupczak po skokach był na 33. pozycji i nie przystąpił do biegu, być może spowodowane było to bólem stopy po czwartkowym upadku

Również do biegu nie przystąpił Niemiec David Mach, który pod wpływem silnego podmuchu wiatru również zaliczył upadek i zrezygnował z rywalizacji w biegu. 

 

Riiber walczył dziś o swoje 15. zwycięstwo w Pucharze Świata. Bieg na 10 km ukończył czasem 26 min i 12.7 sek., za nim z 7. pozycji po skokach na 2. stopień podium wskoczył Vinzenz Geiger + 48.8 sek, a trzeci Luraas Jens Oftebro +48.9. Tuż za podium uplasował się Espen Bjoernstad, który do biegu wystartował 11 sek. po liderze i skończył go ze stratą +54.8. 5.był Joergen Graabak +55 sekund. Kolejne trzy miejsca zajęli dwuoboiści z Austrii - 6. Lukas Greiderer, 7. Franz-Josef Rehrl i 8. Thomas Joebstl.

 

WYNIKI

 

zdjęcie: sport.interia

Bożena Tyc