FLETCHER

Lipiec to czas przygotowań drużyn do letniej grand prix, a przede wszystkim do sezonu zimowego. W tym przeglądzie przyjrzymy się nowym kadrom Japonii, krajowym zawodom w Stanach Zjednoczonych, powrocie Stephena Schumanna po kontuzji oraz przygotowaniom kombinatorów do sezonu.

 

Kadry Japonii

 

 Drużyna A

-Akito Watabe
-Yoshito Watabe
-Hideaki Nagai
-Go Yamamoto

-Aguri Shimizu

Zespół U23
-Ryota Yamamoto
-Hidefumi Denda
-Yoshihiro Kimura

Zespół U20
-Sora Yachi
-Sakutaro Kobayashi
-Hiroto Matsuzawa
-Juki Chiba
-Kodai Kimura
-Daimatsu Takehana
-Shogo Azegami
-Yuya Yamamoto
-Kazuho Kodate
-Juto Nishikata

Tomoharu Saito i Masashi Harada są dyrektorami sportowymi, a Takanori Kohno pozostaje głównym trenerem drużyny. Yuki Sato zajmuje się drużyną U20, a Takashi Kitamura wspiera Kohno jako trenera. Kazuyoshi Yamada odpowiada za rozwój zespołu kobiet. Byli sportowcy Taihei Kato i Yusuke Minato również pracują jako trenerzy.

 

Krajowe zawody w Stanach Zjednoczonych

 

 4 Lipca czyli w Dzień Niepodległości w Stanach Zjednoczonych odbyły się coroczne krajowe zawody w Steamboat Springs. Zmagania rozgrywano w trzech kategoriach. W kategorii do lat 18 wygrał Niklas Malacinski przed Evanem Nicholsem i Gunnarem Gilbertsonem. W kategorii kobiet wygrała Tara Geraghty-Moats przed Alexą Barbec i Tess Arnone. W kategorii mężczyzn równych sobie nie miał Taylor Fletcher (na zdjęciu). Drugie miejsce zajął Jared Shumate a trzecie Grant Andrews. Czwarty był powracający po poważnej kontuzji Stephen Schumann o którym za chwile.

 

TUTAJ - Wyniki skoków

TUTAJWyniki  

 

 fletcher

 

Powrót Schumanna

 

W lipcu 2018 roku Stephen Schumann miał wypadek podczas skoków narciarskich w Park City. Kiedy dowiedział się, jakie są szkody na kolanie, wiedział, że jego sezon 2018/2019 dobiegł końca. Rozerwał ACL, jednocześnie uszkadzając kolano.
Teraz Schumann zbliża się do12 miesięcy po kontuzji. Zapytany o to, co jest najtrudniejsze w tym procesie, Schumann odpowiada: „Bycie solo”. Ta izolacja zakończyła się błogosławieństwem w przebraniu. „Dzięki temu procesowi wiele się nauczyłem o sobie” - mówi Schumann.
Koledzy z drużyny Schumanna wyjechali do Europy, aby trenować i rywalizować, podczas gdy on przebywał w domu, którego zadaniem było wyleczenie się z niszczycielskiej kontuzji. Ruchliwe życie stało się jego najlepszym przyjacielem. Spędził cały swój czas między siłownią, pracując w sklepie rowerowym i biorąc lekcje na Uniwersytecie w Utah, gdzie zgromadził 20 punktów.
3,5 miesiąca po kontuzji Schumann wrócił na narty biegowe. Początkowo mógł jeździć wyłącznie na nartach na płaskim terenie. Pod koniec lutego znów mógł jeździć na nartach, co stanowi ważny krok fizyczny i psychiczny. Wreszcie mógł trenować do połowy swojego sportu. Skoki narciarskie, druga połowa, wymagałyby znacznie większej siły kolana.
Na początku czerwca, 10 miesięcy po kontuzji, Schumann wjechał wyciągiem krzesełkowym na Utah Olympic Park. To jest winda, którą jeździł tysiące razy w ciągu swojego życia. Ta przejażdżka windą 6 czerwca była wyjątkowa. „Oczywiście było wiele emocji”, mówi Schumann.
Położył narty i wsiadł na belkę. „Gdybym miał więcej czasu na przemyślenia, wpadłbym w głowę”, mówi Schumann. Więc zamiast o tym myśleć, po prostu puścił.
Do tej pory Schumann wykonał 57 skoków tego lata. Zapytany o trudność powrotu po tak długiej przerwie, odpowiada: „skoki narciarskie są jak jazda na rowerze, ciężko zapomnieć”.
Przed kontuzją Schumann był jednym z najlepszych juniorów na świecie. Sezon 2019-2020 będzie jego ostatnim sezonem kwalifikującym go do startów w Mistrzostwach Świata Juniorów. To konkurs, o którym często myśli Schumann. Mówi to wprost: „Chcę to wygrać”.

 

Przygotowania ekip do sezonu

 

Austria

Zespół trenera Christopha Eugena rozpoczął sezon od skoków w Planicy na początku czerwca. Wszyscy zawodnicy pierwszej grupy treningowej, z wyjątkiem Mario Seidla, który nie mógł jeszcze skoczyć po kontuzji kolana i Lukas Klapfera, który kończy naukę jako celnik, byli obecni w Słowenii i ćwiczyli swoje umiejętności skokowe. Łatwiejszy w treningu z krótszymi nartami i różnymi zadaniami, takimi jak różne pozycje ramion w locie, sportowcy musieli również cieszyć się bodyflyingiem w krytym obiekcie Planicy, aby naprawdę poczuć wszystkie doznania podczas lotu.

Pod koniec czerwca zespół ponownie zebrał się na tydzień w Predazzo w Val di Fiemme, gdzie cieszył się spektakularnym krajobrazem górskim.

Austriaczki miały swój pierwszy obóz w lecie.

Czechy

"Tegoroczne pierwsze skoki na Jested!
W cotygodniowym bloku fitnessu w Libercu chłopcy z „ački” po raz pierwszy w tym roku skakali na domowym moście na Ještědzie. Lukáš wciąż kończy kontuzje, więc kończy tylko część treningów ze swoim zespołem. W przyszłym tygodniu jedziemy na skocznię narciarską do Szczyrku, a w piątek i sobotę w Rožnovie pod Radhoštěm czeka na nas tradycyjny bieg do Radhošť."

Finlandia

W Finlandii sportowcy byli zajęci obozami treningowymi w Vuokatti, a także uczestniczyli w wyścigu Vuokatti Aateli. Dwa obozy odbywają się w Kuopio w czerwcu i lipcu, zanim tradycyjny Vaskiyhdistety ponownie pojawi się w Lieksie pod koniec lipca.

Francja

Francuski zespół zwrócił się również do wypróbowanego i zaufanego ośrodka, Planicy  na obóz skoków narciarskich, wycieczek górskich, jazdy na rolkach i treningu fizycznego.

Włochy

Podczas gdy zespoły B i C cieszyły się tygodniowym treningiem w Planicy (SLO), a Villach (AUT) z trenerem Ivo Pertile i Paolo Bernardim, dyrektor sportowy Federico Rigoni nominował Alessandro Pittina, Samuela Costa, Raffaele Buzzi, Aarona Kostnera i Lukasa Runggaldiera na obóz w Stams i Innsbrucku (AUT), gdzie zawodnicy przygotują się do Letniej Grand Prix 2019. Drużyna B składająca się z Denisa Parolariego, Manuela Maierhofera i Luki i Veroniki Gianmoeny również dołączyła do zespołu A na kilka dni.

Japonia

Akito Watabe, Hideaki Nagai, Yoshito Watabe, Go Yamamoto i Hidefumi Denda spędzili czas z testem fitness, innymi testami i sesją w tunelu aerodynamicznym w krajowym centrum sportowym w Tokio, a także wzięli udział w letnich skokach w ośrodku skoków w Hakubie.

Polska

Drużyny A i Junior wybrały również Planicę na obóz przygotowawczy na początku lipca. Zawodnicy nowego trenera Tomasza Pochwala pozostają w Planicy do 10 lipca, aby pracować nad swoimi skokami i umiejętnościami biegowymi.

 

Maciej Sulowski