Słowiok
Dzisiejszy start w Oslo był ostatnim w karierze Pawła Słowioka oraz norweskiej legendy tego sportu Magnus Moana. Paweł Słowiok zakończył swoje starty występem w Oslo.

 

Po biegu Norweg wraz z Polakiem zrobili sobie wspólne zdjęcie, nad którym widniał wpis informujący o zakończeniu kariery przez Polaka i Norwega. O tym, że to ostatni sezon Moana wiadomo było już od jakiegoś czasu. O zakończeniu kariery przez Polaka dowiedzieliśmy się jednak dopiero po informacji przekazanej przez międzynarodową federację narciarską. 

Reprezentant Polski podczas swojej kariery odniósł wiele sukcesów, choć nigdy nie należał do czołówki Pucharu Świata. Wśród jego sukcesów znajdują się medale Uniwersjady, Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy czy Mistrzostw Polski. Słowiok podczas swojej kariery brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu gdzie zajmował indywidualnie 22. i 29. miejsce a z drużyną zajął 9. miejsce. Startował również trzykrotnie w mistrzostwach świata, w 2011 w Oslo, w 2017 w Lahti i w 2019 w Seefeld. Najlepsze wyniki podczas tej imprezy osiągnął w tym roku w Seefeld, gdzie indywidualnie zajmował 30. i 29. miejsce, a w konkursach drużynowych dwukrotnie zajmował 8. miejsce. 
Polak od kilku sezonów zastanawiał się nad zakończeniem kariery, ten moment nadszedł niestety w tym sezonie. Nad zakończeniem kariery zastanawia się również Adam Cieślar. Spokojnie możemy być o przyszłość Szczepana Kupczaka, który zadeklarował że będzie kontynuował karierę. 
 
Pawłowi Słowiokowi życzymy wszystkiego dobrego po odwieszeniu nart na przysłowiowy kołek.
 
info: Maciej Sulowski
 
 
 
Monika Ferenc