Rydzek_Johannes_fot_FIS

Gasper Bartol nowym trenerem Kanadyjczyków, Riessle i Rydzek wystartują w Davos, czyli co nowego w świecie kombiancji norweskiej.

 

Johannes Rydzek (na zdjęciu) i Fabian Riessle wystartują w Pucharze Świata w biegach narciarskich w Davos. Niemcy wystąpią w sprincie. Z prośbą o ich start zwrócił się Niemiecki Związek Narciarski, ponieważ Thomas Bing i Sebastian Eisenlauer nie mogą wystąpić w najbliższych zawodach co zwolniło dwa miejsca startowe. 
 
"Przede wszystkim jest to wielki gest zespołu biegów narciarskich, aby zainwestować w nas to zaufanie i naprawdę pozwolić nam wystartować", powiedział podekscytowany Fabian Rießle. "Nie mogę się doczekać Davos, naprawdę chcę to zrobić. Widzę, że jest to okazja, aby nauczyć się czegoś nowego, a szczególnie patrząc na technikę biegową, nadal możemy uczyć się od specjalistów. "
 
 
Johannes Rydzek jest równie podekscytowany, ale jednocześnie realistyczny: "To naprawdę ekscytujące. Chciałbym podziękować zespołowi biegów narciarskich za tę okazję, uważam, że jest to takie wyróżnienie. To dla mnie małe marzenie. Moje oczekiwania nie są jednak zbyt wysokie. Spróbuję wszystkiego, chcę ustawić szybki czas i po prostu cieszyć się doświadczeniem, nawet jeśli najprawdopodobniej nie będzie to coś więcej niż prolog ".
 
 
Maciej Sulowski