riiber_magnus_fischer_sports_gmbh

Kolejny przegląd prasy dotyczący kombiancji norweskiej, a w nim min o Mistrzostwach Norwegii oraz o kontroli śniegu w Ruce. I oczywiście składy na inaugurację Pucharu Świata (Ruka) w kombinacji norweskiej. Zapraszamy.

 

 

Mistrzostwa Norwegii
 
W Oslo oraz w Beitostolen odbyły się mistrzostwa Norwegii w kombinacji norweskiej. 
Wśród pań zwyciężyła Gyda Westvold Hansen przed Idą Marie Hagen i Theą Minyan Bjorseth.
Meżczyźni rywalizowali w dwóch konkursach. Na 5 kilometrów triumfował Jarl Magnus Riiber ( na zdjęciu)przed Espenem Andersenem oraz Einarem Christianem Lurasem Oftebro. Na 10 kilometrów ponownie zwyciężył Riiber przed Jorgen Graabkaiem i Magnusem Krogiem.
 
WYNIKI KOBIET
WYNIKI MĘŻCZYZN
 
 
Kontrola w Ruce
 
Mimo, że warunki panujące w północnej Finlandii są trudne z powodu wysokich temperatur, deszczu i braku śniegu, kontrola śniegu podczas Pucharu Świata była pozytywna.
Kontroler Pekka Hyvärinen, który jest odpowiedzialny za kontrole skoczni narciarskich i kombinacji norweskiej, powiedział: "Nigdy nie widziałem tego widoku w Ruka o tej porze roku. Jedyny obecny śnieg znajduje się na torze do biegu przełajowego i na skoczni ". Mimo to przygotowania idą zgodnie z planem, który bierze pod uwagę trudne warunki.
 
Hyvärinen: "Rozbieg skoczni jest w dobrej formie i sprawdzi się dobrze podczas weekendu. Strefa lądowania i wybieg są w większości pokryte śniegiem, a w niektórych częściach nadal brakuje śniegu w związku z ciepłą i deszczową pogodą. Istnieją plany naprawienia tej sytuacji, a wzgórze będzie gotowe do kontroli najpóźniej w czwartek. "
 
Seppo Linjakumpu, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, dodaje: "Obecnie przygotowywanych jest 3,3 km tras biegowych, a stadion jest nadal w toku. Wszystko będzie gotowe na oficjalne treningi do zawodów w kombinacji norweskiej i biegach narciarskich "
 
Wraz ze spadkiem temperatur w miniony weekend, ponownie zaczęto nabierać śniegu i planowane są również plany, aby uzyskać śnieg z alpejskiego centrum Ruki, i od Vuokatti, jeśli będzie potrzebny dodatkowy śnieg.
 
"W tym roku Ruka nie będzie łatwa, ale pod względem śnieżnym będzie w porządku w przypadku skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Komitet organizacyjny z radością wita drużyny w Ruka ", podsumował Hyvärinen.
 
 
Składy na Rukę
 
Polacy, Norwegowie oraz Austriacy to kolejne ekipy które ogłosiły składy na inaugurację Pucharu Świata w fińskiej Ruce.
 
Polska
 
Trener Danny Winkelmann do Finlandii zabierze czterech zawodników.
Będą to Adam Cieślar, Szczepan Kupczak, Wojciech Marusarz i Paweł Słowiok.
 
 
Norwegia
 

- Jarl Magnus Riiber
- Magnus Moan
- Jørgen Graabak
- Espen Andersen
- Magnus Krog
- Jan Schmid
- Einar Lurås Oftebro  

 

Austria

 

Austriacy też ogłosili skład na inaugurację Pucharu Świata. A oto kilka słów o ich przygotowaniach do sezonu i skład na pierwsze zawody.

Właściwie obóz w Austrii był tylko planem B. Początkowo miał odbyć się tradycyjny obóz w Rovaniemi, gdzie odbywają się pierwsze skoki na śniegu i zbierano ślady śniegu na torze, ale ze względu na wyjątkowo ciepłą pogodę, skocznie w Rovaniemi i Ruka były zamknięte na czas trwania obozu. Zespół skoncentrował się na długich, międzynarodowych sesjach w Rovaniemi i odbył podróż do domu wcześniej niż planowano.
 
Dyrektor sportowy Mario Stecher był zadowolony z postępów swojego zespołu: "Myślę, że mamy bardzo kompaktowy i dobry zespół. Dużo rozwinęliśmy w skokach przez lato. Szczególnie Mario Seidl i Franz-Josef Rehrl zbudowali solidny system i skaczą na najwyższym poziomie. Mam nadzieję, że uda im się uzyskać ten system również w pierwszych skokach na śniegu. Bernhard Gruber i Lukas Greiderer wiele poprawili w trakcie przygotowań do sezonu. Naszym celem będzie móc zmierzyć się z niemiecką drużyną i walczyć o najlepsze wyniki. "
 
Następujący sportowcy zostali nominowani na pierwszy weekend Pucharu Świata
 
- Willi Denifl
- Lukas Greiderer
- Martin Fritz
- Franz-Josef Rehrl
- Bernhard Gruber
- Mario Seidl
- Dominik Terzer
 
 
Maciej Sulowski