kn usa

Kolejna garśc informacji ze świata kombinacji norweskiej. Skład kadry Słowenii, zmiany u Włochów i przerwa w karierze Amerykanina.

 

 

Włosi zmieniają trenera
 
 Reprezentacja Włoch bęzie miała nowego trenera. Dotychczasowego trenera Paolo Bernardiego zastąpi fiński szkoleniowiec Kimmo Savolainen. Trenerem odpowiedzialnym za skoki narciarskie będzie Giuseppe Michielli a za trening biegowy będzie odpowiadał Pietro Frigo. Włosi ogłosili też kadry na najbliższy sezon.
 W kadrze na Puchar Świata znaleźli się powracający po kontuzji Samuel Costa i Alessandro Pittin.
W kadrze A znalazł się Raffaele Buzzi a w kadrze B Aaron Kostner, Denis Parolari i Luca Gianmoena.
 
 
Berend zawiesza karierę
 
 22-letni Amerykanin Ben Berend (na zdjęciu) zawiesza karierę. W ubiegłym sezonie Berend wystąpił w Igrzyskach Olimpijskich oraz zdobył punkty pucharu świata podczas zawodów w Hakubie.
Kombinator zamierza teraz skupić się na dziennikarstwie. Sportowiec nie wyklucza że powróci do kombinacji wiosną 2019 roku.
 
 
Kadry Słowenii
 
 Kolejnym krajem który ogłosił kadry na przyszły sezon jest Słowenia. Trenerem reprezentacji nadal będzie Mitja Oranić którego asystentami będą Andraz Modic i Gasper Berlot który będzie też odpowiadał za sprawy sprzętowe. Pomagali mu będą Matic Plaznik i Joze Kamenik.
 
W kadrze A znaleźli się Marjan Jelenko i Vid Vrhovnik.
Kadrę B tworzą Leon Sarc i Gasper Brecl,
a kadrę C Ozbej Jelen i Nik Knaus.
 
 
Autor: ms.