kombinacja norweska

Przedstawiamy kolejny kombinacyjny przegląd prasy. Zapraszamy.

 

 Koniec kariery Schneidera
 
 26-latek z Austrii kończy karierę z powodu problemów zdrowotnych.Schneider do swoich największych sukcesów może zaliczyć trzecie miejsce w sprincie drużynowym oraz czwarte miejsce indywidualnie które zajął w Val di Fiemme w 2015 roku. Kombinator w trakcie swojej kariery kilkukrotnie miał problemy z kolanem oraz dwukrotnie przechodził infekcje wirusowe.
Sepp Schneider po zakończeniu kariery wygłosił kilka zdań na temat swojej decyzji:
 
Niestety muszę zakończyć swoją karierę z powodów zdrowotnych. Po zranieniach stawu kolanowego zawsze robiłem sobie drogę powrotną, ale z powodu dwóch infekcji wirusowych, które w dużym stopniu wpłynęły na moje treningi, nie byłem już w stanie zamknąć luki do najlepszych. Właśnie dlatego postanowiłem zakończyć swoją karierę w tym momencie. Chciałbym podziękować federacji narciarskiej, moim partnerom i sponsorom, którzy towarzyszyli mi przez te wszystkie lata jako sportowca. Z niecierpliwością czekam na nowy okres w moim życiu ".
 
 
Kadry Francji
 
 Kolejnym krajem który ogłosił składy kadr na nowy sezon jest Francja. Do największej zmiany należy zaliczyć zmianę na stanowisku głównego trenera kadry A. Dotychczasowy trener Jerome Laheurte został bowiem dyrektorem sportowym ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej.
Jego miejsce zajął Frederic Baud. Kadrę B poprowadzi natomiast Alexandre Villet.
 
Kadra A:
 
- Francois Braud
- Antoine Gerard
- Maxime Laheurte
 
Kadra B:
 
- Laurent Muhlethaler
- Theo Rochat
- Mael Tyrode
- Edgar Vallet
- Julian Vaxelaire
 
Kadra Juniorska:
 
- Gael Blondeau
- Samy Claret-Tournier
 
 
Kadry Rosji
 
 Rosjanie również ogłosili kadry na nowy sezon. Poniżej szczegóły.
 
Kadra A:
 
Ernest Yahin, Viacheslav Barkov, Samir Mastiev, Vitaliy Ivanov, Timofey Borisov, Konstantin Abramov, Ivan Konoplev, Alexandr Pashaev, Alexandr Milanin, Alexandr Ovsyannikov, Dmitriy Gelvig, Ivan Pronin
 
Kadra B:
Evgeniy Borodachev, Sergey Dyachuk, Andrej Kolganov, Niyaz Nabeev, Nikita Oks, Tigran Surmalyan
 
Kadra Juniorska:
 
Denis Agunov, Stepan Vlasov, Artem Galunin, Kirill Demnchenko, Vladlen Dotsuk, Eduard Zhirnov, Aleksandr Kolganov, Svyatogor Kulpin, Maxim Olenev, Roman Sidorov, Vladimir Strugevich, Vitaliy Sharshavin
 
Kadra Kobiet:
 
Stefaniya Nadymova, Anastasiya Goncharova, Svetlana Gladikova, Ekaterina Tikhonova
 
Kadra Juniorska Kobiet:
 
Anna Alexandrova, Olga Aristova, Alexandra Glazunova, Sofya Kudrina, Larisa Skryabina, Alexandra Tichovich
 
Trenerzy: Leonid Baranov (trener główny), Alexandr Svyatov, Anton Kalinichenko, Alexandr Bekker (zespół mężczyzn), Alexandr Kolchanov, Mikhail Barinov (zespół kobiet)
 
Autor: ms.