kadra_kombinatorow_fot_PZN

Ze względu na odwołane zawody PŚ w Otepaeae trener Danny Winkelmann zdecydował się zmienić plany swoich podopiecznych i by nadmiernie nie wydłużyć braku startów zaplanował występ w zawodach Pucharu Kontynentalnego, które w najbliższy weekend odbędą się w niemieckim Klingenthal.

 

Przypomnijmy, że organizatorzy PŚ w estońskiej Otepaeae jeszcze przed końcem roku poinformowali, że ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, brak śniegu i nie lepsze prognozy na początek stycznia zaplanowane na pierwszy weekend nowego roku zawody PŚ w kombinacji zostają odwołane. Z kolei Międzynarodowa Federacja Narciarska uznała, że konkursy nie zostaną przeniesione ani rozegrane w innym terminie,

 

W związku z tym kombinatorów czekały kolejne tygodnie przerwy od rywalizacji, bowiem ostatni raz startowali jeszcze przed połową grudnia. Dlatego też trener Polaków Danny Winkelmann podjął decyzję, że zamiast do Estonii trójka Polaków w składzie Adam Cieślar, Szczepan Kupczak i Paweł Słowiok uda się do Niemiec, by wziąć udział w trzydniowych zawodach z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Od 5 do 7 stycznia dwuboiści wystartują w trzech konkursach na Voglandtarenie (HS-140) i trasie 5 (piątek) oraz 10 kilometrów (sobota i niedziela).  

 

red

fot. PZN