Kupczak_Szczepan_fot_Alicja_Kosman

Jak poinformował Polski Związek Narciarski za pośrednictwem swojej oficjalnej strony, polscy kombinatorzy właśnie wyruszają do niemieckiego Oberhofu, by szlifować formę tuż przed startem Letniej Grand Prix, w którym to wystąpi czterech biało-czerwonych.

 

Już za niecałe dwa tygodnie kombinatorzy przystąpią do pierwszych testów formy tego lata. Polacy pod okiem nowego trenera Danny’ego Winkelmanna będą mogli sprawdzić, jakie postępy poczynili i jak prezentują się na tle czołówki, a do tego być może powalczą o poprawienie najlepszych rezultatów w karierze, które zanotowali przed rokiem. Tym razem do niemieckiego Oberwiesenthal, które inauguruje cykl zmagań na igelicie, uda się czterech biało-czerwonych: Adam Cieślar, Paweł Słowiok, Szczepan Kupczak i debiutant w zawodach najwyższej rangi, Paweł Twardosz, który w minionym sezonie po raz pierwszy punktował w konkursie Pucharu Kontynentalnego, otrzymując tym samym prawo startu w zawodach Pucharu Świata.

 

Polacy mają za sobą obozy w Polsce i za granicą, niedawno, po powrocie z Planicy, udali się na krótki urlop, by już w przyszłą środę wyruszyć do Oberhofu na ostatni sprawdzian, by od razu przenieść się do Oberwiesenthal, gdzie czeka najpierw start w sprincie drużynowym (sobota, 19 sierpnia), a następnie zmagania indywidualne (niedziela, 2 sierpnia).

 

W zeszłym roku w Oberwiesenthal Polacy w składzie Adam Cieślar i Paweł Słowiok zajęli 12. lokatę w sprincie drużynowym. Dzień później  kombinator z Istebnej powetował sobie słabszy występ i w zawodach indywidualnych był 20., zaliczając najlepszy wynik w karierze, a Paweł Słowiok uplasował się 6 pozycji niżej. Słabiej wypadł 44. Szczepan Kupczak.

 

Program:

Piątek,1 8 sierpnia:

- 12:00 – oficjalny trening

- 14:00 – seria PCR

 

Sobota, 19 sierpnia:

- 15:00 – seria próbna

- 16:00 – seria skoków

- 19:00 – sprint drużynowy (bieg 2x7,5 km)

 

Niedziela, 20 sierpnia:

- 9:00 – seria próbna

- 10:00 – seria skoków

- 13:00 – bieg na 10 km

 

red na podstawie informacji PZN

fot. Alicja Kosman / PZN