kn

Kolejny tydzień to kolejne wydarzenia w świecie sportu. Zobaczmy co interesującego wydarzyło się w kombinacji norweskiej w ciągu ostatnich dni.

 

Wywiad z Manninenem
 
 Fińska legenda kombinacji norweskiej udzieliła ostatnio wywiadu dla międzynarodowej federacji narciarskiej. Manninen w wywiadzie wyjaśnił że kontynuuje karierę ze względu na dobre wyniki drużyny, mając nadzieję że powalczy razem z kolegami z ekipy o medal olimpijski. 
Manninen wyjaśnił również że w lecie normalnie pracuje, a najważniejsza jest dla niego rodzina, później praca a kombinacja jest dopiero na trecim miejscu. Fin w ostatnich miesiącach często chorował ale w tej chwili ma już za sobą udane treningi. Manninen niektóre treningi odbywa razem z fińską kadrą a obecnie znajduje się na zgrupowaniu w Oberhofie, nie weźmie jednak udziału w tegorocznej Letniej Grand Prix. Hannu jest zwolennikiem powrotu zawodów w ramach mass startu, które zostaną przetestowane w tym sezonie w Pucharze Kontynentalnym, Fin zwrócił uwagę że taka forma rozgrywania konkursu jest interesująca dla kibiców oraz zawodników. 
Na zakończenie utytułowany kombinator zapowiedział że w tym roku prawdopodobnie nie weźmie udziału w zawodach triathlonowych z cyklu Ironman ponieważ będzie mocno trenował do sezonu, zamierza jednak wystartować w zawodach Ironman w 2018 roku. 
 
 
 Chat z Ottesenem
 
Dyrektor Pucharu Świata w kombinacji norweskiej Lasse Ottesen udzielił wywiadu w formie chatu 
dla międzynarodowej federacji narciarskiej. Pytania zadawali internauci. Norweg powiedział że jest bardzo zadowolony z tego że kombinacja norweska kobiet została włączona do programu Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku. Ottesesn powiedział że żeńska kombinacja wciąż się rozwija a celem jest to aby kombinacja norweska w żeńskim wydaniu znalazła się na Igrzyskach w Pekinie w 2022 roku. Ma również nadzieję że olimpijskich konkursach w kombinacji weźmie udział 20 krajów. Dyrektor Pucharu Świata jest zadowolony z rozwoju Letniej Grand Prix oraz mocno obsadzonej stawki konkursów. Ottesen zapowiada że zawody będzie oglądało 25-30 tysięcy widzów. Były skoczek narciarski cieszy się z udziału nowego organizatora czyli słoweńskiej Planicy debiutującej w Letniej Grand Prix. Ottesen jest pewien emocjonującej walki o medale podczas Igrzysk Olimpijskich. Norweg zauważa że Niemcy zdominowały ostatni sezon ale pochwalił także Austrię, Norwegię, Japonię, Włochy i Francję a także docenił Słoweńców, Finów, Polaków i Czechów którzy osiągali przyzwoite wyniki. Na koniec Norweg opowiedział o tym jak spędził wakacje. Dwa tygodnie spędził z rodziną w Chorwacji a tydzień w Danii gdzie wziął udział w turnieju piłki nożnej.
 
 
 Summer Challenge
 
 Reprezentacja Finlandii po powrocie ze zgrupowania w Oberhofie wzięłą udział w Summer Challenge 2017, czyli zawodach składających się z biegu przełajowego oraz biegu na łyżworolkach. Zawody odbyły się w Vuokatti. Zawodnicy mieli do pokonania 4 kilometry biegu przełajowego oraz 3 kilometry biegu na łyżworolkach. Najszybszy okazał się Ilkka Herola który w pierwszej części zawodów miał czas 13.08 a w biegu na łyżworolkach odnotował czas 10.17. Łacznie dało mu to czas wynoszący 23.25. Trzydzieści sekund po Heroli na mecie zjawił się drugi Atte Korhonen. Trzecie miejsce zajął Arttu Maekiaho. Czwarty był Leevi Mutru a piąty Matti Herola. (Podium zawodów na zdjęciu.)
 
 
 
Autor: ms.