logo

Na corocznym wiosennym zebraniu FIS w Zurychu tradycyjnie obradowano po to, by stworzyć propozycje kalendarzy na kolejny sezon, uwzględniając wnioski z minionej zimy. Jak widać w załączonych dokumentach, włodarze FIS nieco zmienili program Letniej Grand Prix i Pucharu Świata.

 

Pierwsza nowość nastąpi już latem w ramach zmagań w cyklu Letniej Grand Prix, którą postanowiono wydłużyć. Pierwsze konkursy zaplanowano już na połowę sierpnia w niemieckim Oberwiesenthal, następnie zawodnicy przeniosą się do Tschagguns i Oberstdorfu. To jednak nie będzie koniec rywalizacji, bowiem dodano konkursy w słoweńskiej Planicy, i to w połowie października, co ma uatrakcyjnić kibicom widowisko, a kombinatorom umożliwić sprawdzenie formy na tle czołówki na 1,5 miesiąca przed rozpoczęciem PŚ.

 

TERMINARZ LETNIEJ GRAND PRIX

 

W pierwszym pucharowym i zimowym periodzie wiele się nie zmieniło – zaczniemy w Ruce pod koniec listopada, następnie pozostaniemy w Skandynawii – w Lillehammer. W kolejnym tygodniu póki co tkwimy w nieświadomości – tam na chętnego czeka wakat. Przed Świętami dwuboiści zakończą period tradycyjnymi już konkursami w Ramsau.

 

Po trzytygodniowej przerwie walka o Kryształową Kulę przeniesie się do nowej w PŚ w kombinacji estońskiej Otepaeae, na normalną skocznię. W kolejnym tygodniu znane i lubiane Val di Fiemme, Chaux Neuve oraz Nordic Combined Triple zaplanowane w ostatni weekend stycznia. Luty rozpocznie się w japońskiej Hakubie, która powraca do kalendarza po 15 latach absencji, a wszystko po to, by zawodnicy wcześniej mogli rozpocząć aklimatyzację w azjatyckiej stref czasowej przed igrzyskami olimpijskimi w Korei, których początek wyznaczono na 10 lutego.

 

W marcu, już po olimpijskich rozstrzygnięciach, rywalizacja zatoczy koło i wróci… nie wiadomo gdzie, by następnie przenieść się do Skandynawii, tu czekają nas konkursy w Oslo (jeden) i w Trondheim (dwa). 17 i 18 marca finał Pucharu Świata, tradycyjnie w niemieckim Schonach.

 

Ustalone w pełni kalendarze poznamy po spotkaniu Komisji kalendarzowej FIS, które odbędzie się w słoweńskim Portoroz pod koniec maja.

 

WSTĘPNY TERMINARZ PŚ 2017/2018

 

red