podmenu

Ankieta

Czy popierasz plany wprowadzenia kombinacji norweskiej kobiet na IO w 2022 lub 2026 roku?

Kombinacja Norweska

Kupczak_Szczepan_WC_Lillehammer_fot_FIS

PŚ w kombinacji: Polacy awansują do piątkowych zawodów, słabe skoki Słowioka i Cieślara [WYNIKI PCR]

W czwartkowe przedpołudnie kombinatorzy rozpoczęli weekend z PŚ w kombinacji we włoskim Val di Fiemme. Na obiekcie K120 / HS-135 walczyli o kwalifikację do konkursu. Biało-czerwoni w komplecie awansowali do zawodów, ale skoki Adama Cieślara i Pawła Słowioka nie napawają niestety optymizmem.

Komentarzy: 0

2018-01-11 14:55

Czytaj więcej
marusarz wojtek

Wojciech Marusarz zadebiutuje w Pucharze Świata!

W nadchodący weekend polscy kombinatorzy wystartują w PŚ we włoskim Val di Fiemme, w którym wystartuje żelazna trójka Danny’ego Winklmanna, ale już za tydzień, gdy zmagania przeniosą się do francuskiego Chaux-Neuve, do składu dołączy Wojciech Marusar, który bardzo dobrze zaprezentował się w zawodach PK w USA.

Komentarzy: 0

2018-01-11 13:16

Czytaj więcej
Kudzia_Piotr_Julia_Piatkowska_SkokiPolska

Piotr Kudzia błysnął na zawodach FIS Youth Cup w Harrachovie [WYNIKI]

W miniony weekend na kompleksie skoczni w  czeskim Harrachovie młodzi kombinatorzy walczyli o punkty do klasyfikacji cyklu FIS Youth Cup. Świetnie spisał się członek kadry juniorów Piotr Kudzia, który uplasował się najpierw na czwartym, a potem na trzecim miejscu! Liczna grupa biało-czerwonych uplasowała się w czołowej dziesiątce.

Komentarzy: 0

2018-01-09 15:27

Czytaj więcej
słowiok

PK w kombinacji: Paweł Słowiok ponownie w czołowej trójce! [WYNIKI]

Dobra passa Pawła Słowioka w zawodach Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Klingenthal trwa. Dziś, podobnie jak wczoraj, Polak dzięki dobremu występowi na trasie biegu zdołał awansować na podium. Niestety pozostali biało-czerwoni nie poszli w jego ślady – ani Adam Cieślar, ani Szczepan Kupczak nie pojawili się na starcie biegu.

Komentarzy: 1

2018-01-07 14:20

Czytaj więcej
słowiok

PK w kombinacji: Paweł Słowiok na podium w Klingenthal! [WYNIKI]

Drugi konkurs w ramach Pucharu Kontynentalnego w kombinacji to skok na obiekcie HS 140 i bieg na 10 kilometrów. Znakomicie spisał się dziś Paweł Słowiok, wskakując na podium a na początku drugiej dziesiątki uplasował się Adam Cieślar. Zwyciężył Austriak Franz-Josef Rehrl.

Komentarzy: 3

2018-01-06 17:35

Czytaj więcej
Słowiok_Paweł_fot_Sandra_Volk

PK w kombinacji: Słaby występ Polaków w Klingenthal, świetne czasy biegów, ale tylko Słowiok w trzydziestce [WYNIKI]

Z racji odwołanego weekendu z PŚ w kombinacji zaplanowanego w estońskiej Otepaeae polscy kombinatorzy norwescy zdecydowali się wystartować w zawodach Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Klingenthal. Dzisiaj dwuboiści rywalizowali na skoczni o rozmiarze HS 140 i trasie 5 kilometrów. Niestety i w zawodach niższej rangi biało-czerwoni nie zachwycili, a jedynym punktującym był Paweł Słowiok. 

Komentarzy: 1

2018-01-05 20:23

Czytaj więcej
KN_news_foto

W Świecie Kombinacji (#13): Koniec kariery Hauga, powrót Grubera i zawody krajowe w USA i Słowenii

Sezon w kombinacji może nie trwa w najlepsze, w przeciwieństwie do przerwy od startów w Pucharze Świata, niemniej jednak to nie znaczy, że nic się nie dzieje w poszczególnych kadrach. Słoweńcy i Amerykanie walczyli o mistrzostwo kraju, co poniektórzy wrócili do treningów, a inni zakończyli karierę.

 Koniec kariery Hauga
 
 Niemiec Tobias Haug postanowił zakończyć swoją karierę. Zawodnik swoją decyzję ogłosił na Facebooku. Jako powód swojej decyzji podał cztery poważne upadki na skoczni w 2016 roku a także brak motywacji. Niemiec przyznał że o zakończeniu kariery myślał już wcześniej a teraz skupi się na studiach które już rozpoczął. Haug wyraził podziękowania wszystkim którzy pomogli mu w odnoszeniu sukcesów sportowych. Jego największym osiągnięciem w Pucharze Świata była 14 pozycja którą zajął w 2014 roku w austriackim Seefeld.
 
 Powrót Grubera
 
 Bernhard Gruber powrócił na skocznię. Austriak musiał przez ostatnie tygodnie pauzować z powodu zapalenia wyrostka robaczkowego. Teraz jednak może już w pełni trenować dzięki czemu wziął udział w zgrupowaniu Austriaków w Villach i Planicy. Gruber ma już za sobą treningi zarówno na normalnej i na dużej skoczni. Przez ostatnie tygodnie Austriak mógł trenować jedynie biegi przez co jego forma skokowa może nie być najwyższa. Zawodnik liczy na udane konkursy w Val di Fiemme które będą dla niego pierwszymi w tym sezonie.
 
 Zawody w USA
 
 Bryan Fletcher wywalczył prawo występu na igrzyskach w Pyeongchang. Fletcher wygrał bowiem krajowe zawody będące eliminacjami do Igrzysk Olimpijskich. Nominację na Igrzyska otrzymał tylko zwycięzca zawodów. Reszta zawodników dalej musi walczyć o prawo startu w Korei. 
 
 Po skoku Fletcher był dopiero piąty. Na półmetku wygrywał Ben Loomis po skoku wynoszącym 92,5 metra. Za Benem był jego brat czyli Adam Loomis który tracił 56 sekund. Trzeci był Ben Berend. Po rywalizacji na skoczni kombinatorzy rywalizowali na trasie biegowej. Tam najlepszy okazał się Bryan Fletcher który z trudem wyprzedził Adama Loomisa i jego młodszego brata Bena. Niespodzianką był bez wątpienia słaby występ Taylora Fletchera który nie znalazł się na podium. 
 
 Mistrzostwa Słowenii
 
 Marjan Jelenko kolejny raz okazał się najlepszy w mistrzostwach swojego kraju. Za Jelenko uplasowali się Vid Vrhovnik i Rok Jelen. 
 Po skoku na pierwszej lokacie znajdował się Jelenko który na skoczni w Kranju skoczył 107 metrów. 105 metrów uzyskał skoczek narciarski Cene Prevc. Na trzecim miejscu był Vid Vrhovnik.
 
 
 Bieg do kombinacji został rozegrany w Planicy. Jelenko który po skoku miał przewagę nad Vrhovnikiem do końca musiał walczyć o zwycięstwo. Dopiero szósty czas pozwolił mu na zwycięstwo ale jego przewaga wyniosła tylko siedem sekund przed młodym Vrhovnikiem który miał drugi czas biegu. Podium uzupełnił Rok Jelen który dzięki trzeciemu czasowi biegu awansował z ósmej pozycji na trzecią. Następne miejsca zajęli Gasper Brecl, Leon Sarc i Matevz Malovrh. Siódme miejsce zajął Matej Drinovec który zakończył karierę kombinatora norweskiego jednak nie rozstał się ze sportem bo obecnie odnosi sukcesy kolarstwie. Mimo tego Słoweniec wystartował w mistrzostwach i o ile na skoczni spisał się słabo to w biegu okazał się najszybszy.
Ostatnie miejsce zajął Cene Prevc który do Jelenki stracił 13 minut i 20 sekund.
 
 
Autor: ms.
Komentarzy: 0

2018-01-04 16:26

Czytaj więcej
kadra_kombinatorow_fot_PZN

Polscy dwuboiści wystartują w Pucharze Kontynentalnym w Klingenthal

Ze względu na odwołane zawody PŚ w Otepaeae trener Danny Winkelmann zdecydował się zmienić plany swoich podopiecznych i by nadmiernie nie wydłużyć braku startów zaplanował występ w zawodach Pucharu Kontynentalnego, które w najbliższy weekend odbędą się w niemieckim Klingenthal.

Komentarzy: 7

2018-01-02 15:56

Czytaj więcej
fis logo

Styczniowe zawody w kombinacji norweskiej odwołane!

W pierwszy weekend nowego, 2018 roku, w estońskiej miejscowości Otepaeae znanej z zawodów PŚ w biegach miały odbyć się konkursy najwyższej rangi kombinatorów norweskich. Miały, bo dziś Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała, że zostały odwołane. 

Komentarzy: 1

2017-12-29 16:59

Czytaj więcej
Kudzia_Piotr_Julia_Piatkowska_SkokiPolska

Piotr Kudzia: Priorytetem są dla mnie Mistrzostwa Świata Juniorów

W cieniu udanego występu Wojciecha Marusarza w zawodach Pucharu Kontynentalnego za Oceanem zadebiutował Piotr Kudzia, któremu nie udało się jednak zająć miejsca w najlepszej trzydziestce. Mimo to 17-latek liczy, że w kolejnych występach zaprezentuje się znacznie lepiej.  

Komentarzy: 0

2017-12-22 16:03

Czytaj więcej
kombinacja

W Świecie Kombinacji (#12): Kontuzja Pommera i Watabe, nagroda dla Rydzeka i wywiad z Kokslienem

Kolejny tydzień to kolejne wieści ze świata kombinacji norweskiej. Dziś o kontuzji Davida Pommera i Akito Watabe, nagrodzie dla Johannesa Rydzeka i o wrażeniach Mikko Koksliena (na zdjęciu) z konkursów Pucharu Kontynentalnego w USA.

Komentarzy: 0

2017-12-21 16:43

Czytaj więcej
marusarz wojtek

Wojciech Marusarz: Kombinacja w Polsce ciągle idzie do przodu [WYWIAD]

24-letni Wojciech Marusarz, jeden z czołowych polskich dwuboistów, udzielił naszemu portalowi krótkiego wywiadu. Zapraszamy do lektury.

Komentarzy: 1

2017-12-20 18:59

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p