podmenu

Ankieta

Czy popierasz plany wprowadzenia kombinacji norweskiej kobiet na IO w 2022 lub 2026 roku?

Kombinacja Norweska

Frenzel_Eric2_fot_Sandra_Volk_FIS

PyeongChang: Eric Frenzel broni tytułu z Soczi,dobry występ Pawła Słowioka [WYNIKI]

Choć Eric Frenzel w tym sezonie PŚ być może nie zachwycał tak jak w poprzednich latach, to jednak do imprezy czterolecia przygotował się wyśmienicie – w Korei obronił tytuł z Soczi, zdobywając tym samym czwarty w karierze medal  olimpijski. Bardzo dobry występ zaliczył Paweł Słowiok, zajmując 22. pozycję.  

Komentarzy: 4

2018-02-14 13:25

Czytaj więcej
kombinacja norweska

W Świecie Kombinacji (#14): Koniec kariery Didiera i Steindla oraz dominacja Bryana Fletchera w Planicy

W ostatnim czasie wiele działo się w kombinacji norweskiej. Narty na przysłowiowy kołek postanowili zawiesić Francuz Nicolas Didier oraz Austriak Fabian Steindl. Rozgrywano także Puchar Kontynentalny w słoweńskiej Planicy gdzie dominowali braci Fletcherowie.

Komentarzy: 1

2018-02-06 20:59

Czytaj więcej
AkitoWatabe

Kombinacja: Akito Watabe i Jan Schmid wygrywają w Hakubie [WYNIKI]

Obecny weekend obfitował w zmagania kombinatorów w azjatyckiej Hakubie, gdzie kombinatorzy mogą przystosować się do strefy czasowej, w której będą rywalizować w trakcie igrzysk olimpijskich w PyeongChang. Na obiekcie HS-134 i trasie 10 kilometrów najpierw triumfował Akito Watabe, a w niedzielę zrewanżował mu się Jan Schmid. Polacy nie startowali.

Komentarzy: 6

2018-02-04 13:37

Czytaj więcej
Twardosz_Pawel_fot_Alicja_Kosman_PZN

MŚJ w kombinacji: Paweł Twardosz ponownie w czołowej trzydziestce [WYNIKI]

Ostatni dzień zmagań w ramach Mistrzostwa Świata Juniorów rozgrywanych w szwajcarskim Kanderstegu to dla kombinatorów skok na obiekcie normalnym oraz bieg na 5 kilometrów. Dobrą dyspozycję ponownie potwierdził Paweł Twardosz, plasując się w czołowej trzydziestce. Niestety pozostałym Polakom zabrakło nieco sekund, szkoda zwłaszcza Piotra Kudzi, który był 34. Złoty medal powędrował do Słoweńca Vid Vrhovnika..

Komentarzy: 2

2018-02-03 17:33

Czytaj więcej
Twardosz_Pawel_fot_Julia_Piatkowska_SkokiPolska

MŚJ w kombinacji: Twardosz w „30” konkursu indywidualnego, upadek Kasi Harsche i 12. lokata Polaków w „drużynówce” [WYNIKI]

Trwające Mistrzostwa Świata Juniorów w szwajcarskim Kandersteg zdążyły wyłonić pierwszych zwycięzców w kombinacji norweskiej, a dziewczęta wystartowały w pierwszym w historii, testowym konkursie kobiet w dwuboju. W zmaganiach indywidualnych panów bardzo dobrze wypadł Paweł Twardosz, trochę słabiej poszło biało-czerwonym w zmaganiach drużynowych. Ogromnego pecha miała niestety Kasia Harsche. Poniżej wyniki wszystkich konkursów.

Komentarzy: 3

2018-02-02 00:37

Czytaj więcej
logo

Składy reprezentacji na igrzyska olimpijskie w Pyeongchang (Kombinacja norweska)

Składy reprezentacji narodowych na Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang 2018 w Korei Południowej.

Komentarzy: 1

2018-02-01 10:31

Czytaj więcej
Słowiok_Paweł_fot_Sandra_Volk

Kombinacja: Watabe triumfuje w Nordic Combined Triple i obejmuje prowadzenie w PŚ, Paweł Słowiok 26. [WYNIKI]

Akito Watabe po raz pierwszy w historii rozgrywanego od 2014 roku cyklu Nordic Combined Triple był w stanie zakończyć niemiecką passę w tym cyklu i odnieść przekonujące zwycięstwo nie tylko w nim, ale i we wszystkich zawodach. Jedynym Polakiem, który wystąpił we wszystkich trzech konkursach, był Paweł Słowiok, który po dyskwalifikacji Tomasa Portyka zajął 26. miejsce.

Komentarzy: 11

2018-01-28 16:57

Czytaj więcej
słowiok

Kombinacja: Paweł Słowiok punktuje w Seefeld! [WYNIKI]

Akito Watabe odniósł drugi triumf w tedorocznym Nordic Combined Triple - po wczorajszym triumfie w skojkach i biegu na 5 kilometrów tym razem okazał się najlepszy na dwa razy dłuższym dystansie. Bardzo dobrze spisał się dzisiaj Paweł Słowiok, zdobywając punkty.

Komentarzy: 1

2018-01-27 16:03

Czytaj więcej
kn

Nordic Combined Triple: Pierwszy etap dla Watabe, Polacy bez punktów [WYNIKI]

Akito Watabe okazał się najlepszy w pierwszej części zmagań w ramach Nordic Combined Triple w austriackim Seefeld. Na arenach przyszłorocznych MŚ Japończyk na ostatniej prostej pokonał Jarla Magnusa Riibera. Polacy niestety nie zdobyli ani punktu, najlepszy był ponownie Paweł Słowiok.

Komentarzy: 8

2018-01-26 17:37

Czytaj więcej
Kupczak_Szczepan_WC_Lillehammer_fot_FIS

Nordic Combined Triple: Szczepan Kupczak w czołowej dziesiątce PCR [WYNIKI]

Kwalifikacjami do jutrzejszego konkursu rozpoczął się weekendowy cykl Nordic COmbined Triple rozgrywany rokrocznie w austriackim Seefeld. Świetnie w rundzie kwalifikacyjnej spisał się Szczepan Kupczak, zajmując 9. lokatę. Nie najlepiej zmagania rozpoczął za to Wojciech Marusarz – od dyskwalifikacji…

Komentarzy: 4

2018-01-25 15:36

Czytaj więcej
słowiok

Kombinacja: Indywidualny konkurs w Chaux-Neuve dla Jana Schmida Polacy bez punktów [WYNIKI]

Jan Schmid odniósł kolejne w tym sezonie zwycięstwo w zawodach kombinacji norweskiej, tym razem rozgrywanym we francuskim Chaux-Neuve. Polacy, choć mieli szanse na punkty, to na trasie biegu nie byli w stanie doścignąć lepiej dysponowanych rywali i ostatecznie skończyli zmagania poza trzydziestką.

Komentarzy: 2

2018-01-20 13:31

Czytaj więcej
słowiok

PŚ w kombinacji: Wszyscy Polacy z awansem do konkursu w Chaux-Neuve [WYNIKI PCR]

Kolejne zawody PŚ w kombinacji zaplanowano we francuskim Chaeux-Neuve. Na skoczni o rozmiarze HS-118 wszyscy Polacy zdołali awansować do konkursu, najlepiej wypadł Paweł Słowiok.

Komentarzy: 5

2018-01-19 14:25

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p