podmenu

Ankieta

Czy uważasz, że krytyka J.Michalczuka i A.Tajnera w kontekście podejścia do dwuboju zimowego jest zasadna?

Kombinacja Norweska

kombinacja

Puchar Świata w Ramsau: Graabak wygrywa rundę prowiozryczną, Kupczak 22, Cieślar poza konkursem.

Po krótkiej przerwie wraca Puchar Świata w kombinacji norweskiej. W austriackim Ramsau najlepszy podczas rundy prowizorycznej okazał się Joergen Graabak. Szczepan Kupczak zajął 22 miejsce. Do konkursu nie awansował niestety Adam Cieślar.

Komentarzy: 1

2019-12-20 20:00

Czytaj więcej
RIIBER

PŚ w Ramsau am Dachstein - program

Weekend przed Bożym Narodzeniem dwuboiści walczyć będą w Austrii. Wszyscy zadają sobie pytanie, czy ktoś może pokonać Jarla Magnusa Riibera? W Ramsau am Dachstein odbędą się dwa konkursy indywidualne. Polskę reprezentować będą Adam Cieślar i Szczepan Kupczak. 

 

Komentarzy: 1

2019-12-19 18:56

Czytaj więcej
Marusarz_Wojciech_fot_PZN

Wojciech Marusarz: "Wiem, że stać mnie na dużo lepsze rezultaty"

Wojciech Marusarz, zawodnik klubu AZS Zakopane jest już po pierwszych startach w Pucharze Kontynentalnym. W miniony weekend występował w Park City (USA), gdzie plasował się w najlepszej 30. Jego głównym celem na ten sezon jest występ w Pucharze Świata. 

 

 

Komentarzy: 0

2019-12-16 19:20

Czytaj więcej
marusarz wojtek

Puchar Kontynentalny w Park City: Lange i Geraghty-Moats najlepsi po raz trzeci. Marusarz 24.

Ostatni dzień rywalizacji w Pucharze Kontynentalnym w Park City nie przyniósł niespodzianek. Ponownie najlepsi okazali się Jakob Lange i Tara Geraghty-Moats. Wojciech Marusarz może zaliczyć weekend do udanych bowiem punktował w każdych zawodach, w Niedzielę notując 24 miejsce.

Komentarzy: 0

2019-12-16 15:59

Czytaj więcej
marusarz

Puchar Kontynentalny w Park City: Lange i Geraghty-Moats ponownie najlepsi, Marusarz 23

Drugi dzień zmagań w ramach Pucharu Kontynentalnego za nami. Ponownie najlepsi okazali się Jakob Lange i Tara Geraghty-Moats. Wojciech Marusraz zajął 23 miejsce. Zawody rozegrano w formie startu masowego po czym zawodnicy i zawodniczki przenieśli się na skocznię o rozmiarze 100 metrów.

Komentarzy: 0

2019-12-15 16:36

Czytaj więcej
marusarz wojtek

Puchar Kontynentalny w Park City: Lange i Geraghty-Moats wygrywają, Marusarz na 28 miejscu [WYNIKI]

Pierwsze zawody Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2019/2020 za nami. Inaugurujące zawody w amerykańskim Park City wygrali Jakob Lange z Niemiec oraz reprezentantka gospodarzy Tara Geraghty-Moats. Jedyny reprezentant Polski w tych zawodach Wojciech Marusarz zajął 28 miejsce. 

Komentarzy: 0

2019-12-14 15:36

Czytaj więcej
marusarz wojtek

Puchar Kontynentalny w Park City (USA)

W ten weekend rusza Puchar Kontynentalny 2019/2020 w kombinacji norweskiej. Pierwszy konkurs zostanie rozegrany w Park City w USA. Polskę reprezentować będzie Wojciech Marusarz. Seria skoków rozgrywana ma być w Utah Olympic Park, a biegi w Soldier Hollow. 

 

Komentarzy: 0

2019-12-12 22:12

Czytaj więcej
kupczak

Kombinacja Norweska: Riibier ponownie najlepszy, Kupczak 35 [WYNIKI]

Warunki w Lillehammer były dziś trudniejsze, podczas rundy skoków obficie sypał śnieg. Zawodnicy skakali z 18. belki startowej, pod koniec została obniżona na 17. Poraz kolejny wygrał Jarl Magnus Riiber, który skakał z belki 16. Adam Cieślar nie zakwalifikował się do konkursu.

Komentarzy: 3

2019-12-08 15:28

Czytaj więcej
riibier

KN: Jarl Magnus Riiber wygrywa czwarty raz w tym sezonie!

 

W ten weekend kombinatorzy norwescy goszczą w Lillehammer. Dziś odbyć miały się zawody drużynowe, natomiast zdecydowano się jednak zrobić konkurs indywidualny, gdyż sporo drużyn nie miało odpowiedniej ilości zawodników do drużynówki. W przeciwieństwie do Ruki, w Norwegii skoki udało się przeprowadzić bardzo sprawnie. 17. zwycięstwo w Pucharze Świata zapewnił sobie Jarl Magnus Riiber, wygrywając czwarty raz w tym sezonie.

 

Komentarzy: 0

2019-12-07 17:41

Czytaj więcej
Kombinacja_podsumowanie_fot_FIS

Program Kombinacji Norweskiej w Norwegii

Drugi weekend sezonu 2019/20 odbędzie się w Lillehammer (NOR). Czekają nas dwa konkursy na dużej skoczni, jeden indywidualny Gundersen i jeden drużynowy. Biorąc pod uwagę, ilu norweskich sportowców świeciło w Ruce w zeszły weekend, liderzy to: Jarl Magnus Riiber, który triumfował w Lillehammer w zeszłym roku, a także wschodząca gwiazda - Jens Lurås Oftebro, który zdobył pierwsze trzy miejsca na podium w swojej karierze. Pod lupę brany jest również silny skoczek narciarski Espen Bjørnstad i szybki narciarz Jørgen Graabak. 

Komentarzy: 5

2019-12-06 09:38

Czytaj więcej
skocznia

Kombinacja Norweska: Lillehamer gotowe na Puchar Świata

Przed nami kolejny wspólny weekend z kombinacją norweską. Puchar Świata w Lillehammer (NOR), powinien odbyć się zgodnie z planem w najbliższy weekend. Kontroler śniegu - Terje Lund, poinformował w imieniu organizatorów i Norweskiego Związku Narciarskiego, że jest dużo śniegu na organizację Pucharu Świata w biegach i skoków narciarskich. W rzeczywistości organizatorzy mieli tak dobre warunki przy niskich temperaturach i naturalnym śniegu, że zeszłoroczna przechowalnia śniegu (około 10.000 metrów sześciennych) nie musiała być w ogóle używana.

Komentarzy: 0

2019-12-03 18:56

Czytaj więcej
kupczak

KN: Riiber ponownie zwycięża, Kupczak na 30. miejscu [WYNIKI]

Niedzielny konkurs zakończył trzydniowe zmagania w Ruce. Królem tego weekendu był Jarl Magnus Riiber, który i dziś stanął na najwyższym stopniu podium. Szczepan Kupczak 30. zdybywa punkt w PŚ. Warunki były niesprzyjające, zaplanowane na rano kwalifikacje zostały odwołane. 

Komentarzy: 2

2019-12-01 17:44

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p