podmenu

Ankieta

tymczasowy brak ankiety 5 - termin głosowania minął

Kombinacja Norweska

marusarz wojtek

Puchar Kontynentalny w Park City (USA)

W ten weekend rusza Puchar Kontynentalny 2019/2020 w kombinacji norweskiej. Pierwszy konkurs zostanie rozegrany w Park City w USA. Polskę reprezentować będzie Wojciech Marusarz. Seria skoków rozgrywana ma być w Utah Olympic Park, a biegi w Soldier Hollow. 

 

Komentarzy: 0

2019-12-12 22:12

Czytaj więcej
kupczak

Kombinacja Norweska: Riibier ponownie najlepszy, Kupczak 35 [WYNIKI]

Warunki w Lillehammer były dziś trudniejsze, podczas rundy skoków obficie sypał śnieg. Zawodnicy skakali z 18. belki startowej, pod koniec została obniżona na 17. Poraz kolejny wygrał Jarl Magnus Riiber, który skakał z belki 16. Adam Cieślar nie zakwalifikował się do konkursu.

Komentarzy: 3

2019-12-08 15:28

Czytaj więcej
riibier

KN: Jarl Magnus Riiber wygrywa czwarty raz w tym sezonie!

 

W ten weekend kombinatorzy norwescy goszczą w Lillehammer. Dziś odbyć miały się zawody drużynowe, natomiast zdecydowano się jednak zrobić konkurs indywidualny, gdyż sporo drużyn nie miało odpowiedniej ilości zawodników do drużynówki. W przeciwieństwie do Ruki, w Norwegii skoki udało się przeprowadzić bardzo sprawnie. 17. zwycięstwo w Pucharze Świata zapewnił sobie Jarl Magnus Riiber, wygrywając czwarty raz w tym sezonie.

 

Komentarzy: 0

2019-12-07 17:41

Czytaj więcej
Kombinacja_podsumowanie_fot_FIS

Program Kombinacji Norweskiej w Norwegii

Drugi weekend sezonu 2019/20 odbędzie się w Lillehammer (NOR). Czekają nas dwa konkursy na dużej skoczni, jeden indywidualny Gundersen i jeden drużynowy. Biorąc pod uwagę, ilu norweskich sportowców świeciło w Ruce w zeszły weekend, liderzy to: Jarl Magnus Riiber, który triumfował w Lillehammer w zeszłym roku, a także wschodząca gwiazda - Jens Lurås Oftebro, który zdobył pierwsze trzy miejsca na podium w swojej karierze. Pod lupę brany jest również silny skoczek narciarski Espen Bjørnstad i szybki narciarz Jørgen Graabak. 

Komentarzy: 5

2019-12-06 09:38

Czytaj więcej
skocznia

Kombinacja Norweska: Lillehamer gotowe na Puchar Świata

Przed nami kolejny wspólny weekend z kombinacją norweską. Puchar Świata w Lillehammer (NOR), powinien odbyć się zgodnie z planem w najbliższy weekend. Kontroler śniegu - Terje Lund, poinformował w imieniu organizatorów i Norweskiego Związku Narciarskiego, że jest dużo śniegu na organizację Pucharu Świata w biegach i skoków narciarskich. W rzeczywistości organizatorzy mieli tak dobre warunki przy niskich temperaturach i naturalnym śniegu, że zeszłoroczna przechowalnia śniegu (około 10.000 metrów sześciennych) nie musiała być w ogóle używana.

Komentarzy: 0

2019-12-03 18:56

Czytaj więcej
kupczak

KN: Riiber ponownie zwycięża, Kupczak na 30. miejscu [WYNIKI]

Niedzielny konkurs zakończył trzydniowe zmagania w Ruce. Królem tego weekendu był Jarl Magnus Riiber, który i dziś stanął na najwyższym stopniu podium. Szczepan Kupczak 30. zdybywa punkt w PŚ. Warunki były niesprzyjające, zaplanowane na rano kwalifikacje zostały odwołane. 

Komentarzy: 2

2019-12-01 17:44

Czytaj więcej
riibier

KN: Riiber tryumfuje 15 raz w Pucharze Świata [WYNIKI]

Podczas drugiego konkursu w Ruce, najlepszy był Jarl Magnus Riibier. W rywalizacji mogliśmy zobaczyć dwójkę naszych reprezentantów. Adama Cieślara, kóry niestety został zdyskwalifikowany za nieodpowiedni strój, oraz Szczepana Kupczaka, który zajmując 33. miejsce po skokach, zrezygnował z biegu. 

Komentarzy: 0

2019-11-30 17:46

Czytaj więcej
riiber

Puchar Świata w Ruce: Riiber wygrywa na inaugurację, Kupczak z punktami

Inaugurujące zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej za nami. Rywalizacja dziś toczyła się pod dyktando Norwegów którzy zajęli cztery pierwsze miejsca. Najlepszym z nich był dominator poprzedniego sezonu Pucharu Świata Jarl Mganus Riiber. Punktował jeden Polak, Szczepan Kupczak zajął 28 miejsce. Miejscem inauguracji jest tak jak w poprzednich latach fińska Ruka gdzie kombinatorzy mierzą się na największej skoczni w kalendarzu, Rukatunturi(hs142) oraz na pobliskiej trasie biegowej.

Komentarzy: 1

2019-11-29 17:31

Czytaj więcej
FRENZEL

Kombinacja Norweska: Pierwsze starty Pucharu Świata w Ruce! [PROGRAM]

Puchar Świata FIS Nordic Combined rozpoczyna sezon 2019/20 mini trasą. Nordic Opening w Ruka (FIN) po raz drugi będzie składać się z trzech dni zawodów. W ubiegłym sezonie Lillehammer (NOR) było gospodarzem trzydniowej trasy. Program w tym roku obejmuje trzy imprezy indywidualne.

Komentarzy: 1

2019-11-27 21:25

Czytaj więcej
riiber

Kombinacja Norweska: Walka o Kryształową Kulę 2019/2020, czyli kto jest faworytem nadchodzącego sezonu?

Sezon bez mistrzostw - to zjawisko występujące w Viessmann FIS Nordic Combined World Cup tylko co cztery lata. W konsekwencji walka o żółty plastron lidera i Kryształową Kulę to będzie główny cel tej zimy u każdego dwuboisty. Otwarcie sezonu w Ruce (FIN) jest już za tydzień, najwyższy czas, aby spojrzeć na to, czego potrzeba, aby wygrać.

Komentarzy: 0

2019-11-27 21:10

Czytaj więcej
kn

W Świecie Kombinacji (#29): Norges Cup, mistrzostwa Norwegii, zawody w Rovaniemi, kontuzja Ilvesa i składy na Rukę

Do rozpoczęcia kolejnego sezonu Pucharu Świata w kombinacji norweskiej zostało zaledwie kilka dni. Pora więc sprawdzić co działo się tuż przed inauguracją która już w ten weekend będzie miała miejsce w Ruce gdzie oprócz kombinatorów jak co roku zjawią się także skoczkowie i biegacze.

Komentarzy: 0

2019-11-25 19:02

Czytaj więcej
kupczak

Polscy kombinatorzy szykują się na Puchar Świata

Puchar Świata 2019/2020 w kombinacji norweskiej rozpoczyna się już za dwa tygodnie. Nasi zawodnicy nie marnują czasu i zawzięcie trenują, aby do sezonu podejść z największym przygotowaniem.

Komentarzy: 0

2019-11-18 18:10

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p