Zbyszek Galik

Swoją przygodę z nartami biegowymi rozpocząłem mając lat 13 w niewielkim klubie biegowym w Bystrzycy Kłodzkiej. Jako młody zawodnik wykazywałem wielkie serce i niemałe predyspozycje do tego, żeby osiągać znaczące sukcesy sportowe. Pokochałem wówczas ten sport i choć nieco później zajęły mnie w życiu inne sprawy, głównie wino, kobiety i śpiew, z wielkim sentymentem wspominam swoje pierwsze zmagania treningowe i starty w zawodach. Był to czas, który obfitował w piękne ambitne plany i młodzieńczy optymizm, który został mi do dziś i którym próbuję zarażać innych.

 

Po 15 latach przerwy znów nastał czas dawania z siebie wszystkiego, zacząłem intensywnie pracować nad swoją techniką i kondycją, wracając do tego, co zawsze było bliskie - mojej wielkiej pasji - narciarstwu biegowemu. Jak się później okazało, nie tylko treningi i starty w zawodach, nawet z coraz większymi sukcesami są dla mnie najważniejsze. Równie mocno pochłonęła mnie potrzeba dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.


Obecnie jestem licencjonowanym instruktorem narciarstwa biegowego stylem klasycznym i łyżwowym, wraz z Jakubem Mrozińskim, tworzę Akademię Narciarstwa Biegowego START-SKI w Jakuszycach, która łączy w sobie profesjonalizm oraz specyficzny mikroklimat ;)

Jest to miejsce, w którym nie myślimy o codzienności, tutaj realizujemy swoje pasje, tutaj spotykają
się ludzie, których łączy potrzeba wspólnego przeżywania swoich emocji i wrażeń sportowych, tutaj rodzą się przyjaźnie, tutaj dobry humor oraz życzliwość udzielają się każdemu"

 

 Kontakt:

 

/KaCe/