dvorakova

Fjällräven powstało dokładnie 20 lat temu. Głównym celem organizatorów było umożliwienie przeciętnemu człowiekowi (niezależnie od jego doświadczenia) spróbowania własnych sił na łonie natury w zimowych warunkach północnej Skandynawii. Nie chodzi tu o ciężki survival czy ekspedycję tylko dla zaawansowanych polarników ale o to, by w międzynarodowym towarzystwie poczuć naprawdę wielką przestrzeń szwedzkiej Laponii w towarzystwie samych psich zaprzegów!

 

Fjällräven już od dwóch dekad organizuje tą ekspedycję udowadniając tym samym, że z pomocą dobrego sprzętu, niezastąpionyh porad i wskazówek od doświadczonych ekspertów, absolutnie KAŻDY  jest w stanie wziąć udział w ekspedycji, ba bawiąc się do tego wszystkiego wspaniale! Ta ekspedycja szczególnie dedykowana jest tym, którzy chcą doświadczyć szerokiego wachlarza sposobów podróży w klimacie strefy arktycznej z udziałem psich zaprzęgów! W przypadku tej wyprawy stopień trudności zawsze dobierany jest tak aby mogły w niej uczestniczyć osoby które po raz pierwszy chcą spróbować psich zaprzęgów. Jeśli chodzi o same psy pociągowe, to są one niezwykle wytrzymałe fizycznie, silne, energiczne i co ciekawe bardzo niecierpliwe (alaskan husky, malamuty, psy grenlandzkie), dlatego postoje sań zwykle bywają krótkie i głośne!

Oczywiście, nie jest to wyprawa dla każdego, tylko dla osób pragnących doświadczyc zimowych przygód w sercu skandynawskiej Laponii! Ponadto, podstawowych umiejętności przetrwania w zimowych warunkach wraz z instrukcją obsługi oraz szkoleniem z zakresu zaprzęgania psów do sań, kierowania zaprzęgiem oraz posługiwania się kotwicą śnieżną, nauczysz się na miejscu od sztabu doświadczonej załogi. Trasa rozłożona jest na 5 dni i prowadzi po 300 kilometrowym terenie należącym do jednych z największych obszarów wiecznej zmarzliny w Europie. Uczestnicy ekspedycji podzieleni są na 12 zespołów dwuosobowych z krajów z całego świata. Zespół organizatorów natomiast starannie dba o to, aby wydarzenie przebiegło zgodnie z planem, bezpiecznie i bezproblemowo. Teren i przystanki ekspedycji zostały wybrane przez jednego z większych szweckich ekspertów od psich zaprzęgów Kenth Fjellborg.  Wybrany przez niego krajobraz zimowej pustyni pokrywa jednolicie położony śnieg i prowadzi przez bezkresne połacie wiecznej zmarzliny, zacierające granice pomiędzy strefami rzek, skał i lodowców! Białe pustkowie!

 

dvorakova

 na zdjęciu Gosia Dvorakova/ foto.archiwum autorki

 

KOCHANI!! :)

Jak już wiecie biorę udział w konkursie o polarną ekspedycję w której będę reprezentować Polskę (jak wygram jupiii)!

Jak TY możesz mi pomóc? Wystarczy: 

1). Oddać na mnie swój GŁOS

2). Zaprosić minimum 3 znajomych do wydarzenia 

3). Udostępnić wydarzenie dalej :)

 

W GRUPIE SIŁA! Każdy jeden głos jest na wagę złota także bardzo proszę o Wasze wsparcie! Kto jak nie WY prawda? CO MOŻESZ WYGRAĆ?

- po pierwsze GŁOSUJĄC na mnie, możesz wygrać swój wybrany produkt od Fjallraven!

- po drugie ja też dorzucam coś od siebie w ramach podziękowania! Z pośród głosujących na mnie i osób które udostępnią wydarzene wyłonię ZWYCIĘZCĘ który otrzyma KUBEK Z MUMINKAMI w wersji świątecznej prosto z Doliny Muminków!

Tym którzy już oddali na mnie głos niesamowicie jestem wdzięczna i zachęcam do udostępniania wydarzenia!!

Wszystki DZIĘKUJĘ za słowa otuchy, motywację, ogromne wsparcie i cheć pomocy!

Jesteście NIEZASTĄPIENI! <3

 

JUŻ TERAZ ODDAJ NA MNIE GŁOS i podaj dalej:

http://polar.fjallraven.com/contestant/?id=657

GŁOSUJEMY TU:

http://polar.fjallraven.com/contestant/?id=657&backpage=3

LICZĘ NA WAS!

 

Gosia Dvorakova