double poling

 

Nowością w sezonie zimowym 2016/17 są specjalne narty Fischera do biegania bezkrokiem/pchaniem, czy też bardziej światowo techniką double poling. Austriacka firma wyprzedziła konkurencję i opracowała nowy model do trzeciej (?) techniki używanej w biegach narciarskich czyli do pchania.

 

Speedmax double poling to połączenie narty Speedmax classic z nartą Speedmax skate, czyli klasyk z łyżwą w jednym. Konstrukcja narty klasycznej została pozbawiona komory/strefy smarowania, dzięki czemu można położyć smary na jazdę na całej jej długości. Dodano specjalną strukturę na całej długości narty, tak jak w nartach do stylu dowolnego. Model Double Poling jest zdecydowanie twardszy od swojego klasycznego odpowiednika, co oczywiście przekłada się na szybkość.

Waży 1030 gram i jest produkowana z jednym rodzajem ślizgu WC Plus, jeżeli chodzi o długości to są trzy: 197,202 i 207cm.

Dokładniejszy opis przedstawimy jak tylko spadnie śnieg :)

 

O narty zapytaliśmy także szefa serwisu polskiej kadry biegowej Andrzeja Michałka, który stwierdził, że ślizg narty double poling (DP) nie różni się praktycznie od nowego ślizgu narty klasycznej. Dlaczego od nowego, ponieważ narty do klasyka przeciera się w strefie smarowania papierem ściernym dla lepszej przyczepności smarów na trzymanie/odbiciowych. W modelu DP oczywiście się tego nie robi.

 

Jeżeli chodzi o testy praktyczne okazało się, że owszem narty kadra posiada, dokładnie Maciej Staręga, jednak warunki na lodowcu w Austrii nie pozwoliły na przetestowanie nowego modleu Fischera. Testy odbędą się po 7 listopada w szwedzkiej Bruksvallarnie, o czym oczywiście napiszemy.

Czy Double Poling okaże się szybszy od nowych klasyków, czy narta znajdzie swoje zastosowanie w Pucharze Świata, na odpowiedzi na te pytania musimy jeszcze poczekać. Jedno jest pewne, znajdzie zastosowanie w narciarskich maratonach, do których min. lub przedewszystkim została stworzona.

 double poling

 

TUTAJ promocyjna cena dla naszych czytelników!

 

kace