neveplast

Za oknami zima w odwrocie i coraz trudniej znaleźć zaśnierzoną trasę, i tu mamy dla was dobrą wiadomość, okazuje się że istnieje mozliwość biegania na nartach cały rok, dzięki czemu, dzieki sztucznym nawierzchnią Neveplast, ta sztuczna nawierzchnia o symbolu NP50 umożliwia bieganie na nartach cały rok, może byc układana na kazdej nawierzchni, bez żadnych instalacji zraszających z możliwością wielokrotnego przekładania, w zalezności od potrzeb.

 

 

NEVEPLAST: Innowacyjne rozwiązanie

Neveplast produkuje syntetyczną nawierzchnię o wyjątkowych właściwościach umożliwiających uprawianie narciarstwa biegowego w każdym zakątku świata bez potrzeby użycia wody i niezależnie od warunków klimatycznych. Neveplast jest jedyną sztuczną nawierzchnią w świecie oferującą potwierdzoną certyfikatem śliskość taką samą jak śnieg. Jest to innowacyjny produkt, który uzupełnia niedobór lub całkowicie zastępuje śnieg i tym samym umożliwia uprawianie narciarstwa biegowego przez okrągły rok zarówno w warunkach miejskich jak i w terenach górskich. Neveplast ma zdolność symulowania warunków i cech właściwych dla naśnieżonych stoków narciarskich i oferuje możliwości odpowiednie zarówno dla początkujących, stawiających pierwsze kroki i szlifujących swoje umiejętności narciarskie jak i dla doświadczonych narciarzy - zawodników przygotowujących się do zawodów i wzmacniających swoją kondycję.

 

NP50 DLA STYLU DOWOLNEGO

Nawierzchnia jest wykonana z niewielkich modułów połączonych ze sobą systemem Szybko złączy zapewniających dużą elastyczność i idealne przyleganie do podłoża. Śliskość potwierdzona naukowo przez laboratorium badawcze jest identyczna jak w przypadku śniegu, co pozwala na wykonywanie ruchów takich samych jak w warunkach naturalnych. Specjalnie stożkowo uformowane włosie o właściwej konsystencji i sztywności zapewnia znakomity poślizg i docisk do podłoża zarówno przy ślizgu na całej powierzchni narty jak i przy jeździe na jej krawędzi. Dzięki temu jazda jest łatwa i nie różni się od jazdy na ubitym śniegu.

 

neveplast

 

 

NEVEPLAST NP50 DLA TECHNIKI KLASYCZNEJ

Nawierzchnia składa się z szeregu modułów wykonanych z powłoki ASB z dwoma wewnętrznymi torami z materiału Neveplast. Wymiary torów są dobrane zgodnie z oficjalnymi wymaganiami FIS dla zawodów. System połączeń modułów jest szybki i łatwy w obsłudze. Wzdłuż torów jest ułożona 30 cm listwa boczna z tworzywa zapewniająca idealną czystość nawierzchni. Kijki narciarskie podczas biegu stykają się z tą listwą a nie z podłożem. Dzięki temu kijki nie ślizgają się, co zapewnia najlepsze wyniki przy odpychaniu się. Wewnętrzna nawierzchnia torów jest wyłożona materiałem Neveplast Np50, który zapewnia bardzo dobry poślizg i docisk boczny.

 

SPRZĘT NARCIARSKI

Do jazdy po nawierzchni z Neveplast Np50 można używać tego samego sprzętu co do jazdy po śniegu. Duży poślizg i specjalny skład materiału zapewniają, że sprzęt narciarski nie ulega zużyciu nawet przy intensywnym wykorzystaniu. Te cechy powoduję, że Neveplast Np50 jest bardzo korzystnym materiałem dla tych, którzy chcą przygotować obiekt narciarski przy bardzo niskich kosztach utrzymania. Do biegu techniką klasyczną po nawierzchni z Neveplast Np50 zaleca się użycie nart z łuską na ślizgu.

 

neveplast

 

POŚLIZG

Ten parametr techniczny jest zależny od użytego materiału nawierzchni i formy włókna /włosia/. Dlatego stosujemy w tym celu mieszankę tworzyw sztucznych z pewną ilością suchych środków smarowych gwarantującą znakomity poślizg. Ta cecha ulega dalszej poprawie dzięki zastosowaniu środków poślizgowych pochodzących z naszej własnej produkcji.

 

Tory Neveplast mogą być instalowane na każdym podłożu.

 

Pierwsze prezentacje torów Neveplast w Polsce miały miejsce w 2016 roku, m.in. na konferencji trenerów PZN w Szczyrku. Tory uzyskały pozytywną opinię i zostały zarekomendowane przez Polski Związek Narciarski zarówno do nauki biegania na nartach, jak i do treningu technicznego. Opinię PZN znajdą Państwo w załączniku.
 
Miło nam poinformować, że pierwsza stała instalacja torów Neveplast w Polsce została przez nas zrealizowana w Jeleniej Górze - Sobieszowie i od 2017 roku służy ona narciarzom biegowym jako element kompleksu "Całoroczne trasy biegowe pod Chojnikiem". Ponizej na zdjęciu.
 
 neveplast
 

>>> WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ <<<

 

>>> FILM <<<

 

 >>> NASZ TEST SKIPOLOWY Z 2016 ROKU <<<

 

 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

 Pozdrawiamy,

Centrum Narciarstwa Biegowego MEGAOUTDOOR

WAM - Front, Lercel S.J.
ul. Gromadzka 46
30-719 Kraków
tel: 501 864 354