fischer_junior

Kolekcja nart juniorskich w technologii Twin Skin to w nadchodzącym sezonie 4 modele. Od tych zupełnie początkowych do nart na najwyższym ślizgu czyli World Cup Plus, identycznym na jakim biegają zawodnicy w Pucharze Świata. Jak widać oferta firmy Fischer trafi w gusta każdego i tego zaczynającego przygodę z biegówkami po młodych zawodników walczących o swoje pierwsze tytuły. poniżej przedstawiamy wszystkie modele na ten sezon 2023/2024.

 

Zaczynamy od najwyższej półki czyli narty dla małych zawodowców czyli Fischer Twin Skin Carbon JR. Jednak dla tych, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z Twin Skinem krótka ściąga. Technologia Twin Skin, opatentowana przez firmę Fischer to dwa wąskie paski foki (moheru) w strefie odbicia. Dzięki, temu, że są to dwa wąskie paski narta nie traci na prędkości, przy pewnym trzymaniu. Uwaga! Wszystkie pozostałe firmy mają foki w systemie łat, czyli jednego szerszego kawałka w strefie odbicia. Paski, oczywiście można wymieniać, co nie jest skomplikowanym procesem. To tak skrótowo, teraz o narcie.

Carbon JR to praktycznie kopia swojego seniorskiego odpowiednika czyli modelu Twin Skin Carbon. Taliowanie 41-44-44 jak w każdej zawodniczej narcie Fischer-a pozwala przyzwyczajać się młodym zawodnikom do nart, na jakich będą biegać w przyszłości. Ślizg World Cup Plus to ślizg używany we wszystkich najwyższych modelach nart łącznie z Speedmaxem czyli najpopularniejszą nartą w Pucharze Świata. Oczywiście ten wyczynowy model juniorski nie jest dedykowany tym, którzy dopiero zaczynają, wymaga dobrej techniki i trafiania z odbiciem, zresztą jak każda wyczynowa narta z Ried. Personalizacja polega na dokładnym trafieniu w wagę dzięki indeksom FA, które pozwalają dobrać nartę do plus minu 1,5 kg wagi użytkownika.

Czyli patrząc na foki, lepiej chyba się nie da ;) tym bardziej, ze paski Twin Ski to 100% Moher.

twin skin

Fischer Twin Skin Carbon JR

DANE TECHNICZNE:

ŚLIZG: World Cup Plus / Twin Skin Mohair

Waga: 890g/172 cm

DŁUGOŚCI: 162-187 co 5 cm

TALIOWANIE: 41-44-44

RDZEŃ : Air Core Carbon

WIĄZANIE: Race JR Classic IFP

Przypominamy, ze przy zamówieniach polecamy podać wzrost, wagę i umiejętności młodego narciarza. Dzięki temu, możemy trafić w "punkt" z doborem narty.

 

 

Drugi w kolejności model narty juniorskiej na foce to Twin Skin Race JR czyli narta z trochę słabszym rdzeniem i na trochę słabszym ślizgu czyli World Cup Pro. Ten ślizg to najwyższej klasy ślizg uniwersalny w ofercie Fischera. Taliowanie identyczne jak w modelu Carbon JR. Narta idealnie nadaje się na treningi klasyka przy problemach ze smarowaniem, także świetnie się sprawdzi jako narta startowa w grupach dziecięcych. Poza tym, myślę, że świetnie sprawdzi się w klubach, które mają po kilkadziesiąt dzieci na starcie np w Lidze Regionalnej. Olbrzymia oszczędność czasu i pieniędzy, przy tym nie traci się na prędkości. Oczywiście jak wszystkie wymieniane w tym tekście modele wyposażona w wiązania Fischer w technologii Turnamic, która pozwala nam bez narzędziowo zmieniać środek ciężkości narty. Przesuwamy w przód lepiej trzyma, w tył lepiej jedzie. Prawda, że proste?

Paski Twin Skin w tym modelu to MIX czyli mieszanka włókna naturalnego Moher ze sztucznym.

 

twin skin Fischer Twin  Skin Race JR

 

DANE TECHNICZNE:

ŚLIZG: World Cup Pro / Twin Skin Mohair MIX

Waga: 860g/172 cm

DŁUGOŚCI: 127-177 co 10 cm

TALIOWANIE: 41-44-44

RDZEŃ : Air Chanel Basalite

WIĄZANIE: Race JR Classic IFP

 

 

 

Fischer Twin Skin to dwa wąskie paski moheru (foka) w strefie odbicia narty.

 

 

Teraz dwa kolejne model na foce austriackiej firmy z Ried czyli Twin Skin PRO JR i Sprint Twin Skin.

Twin Skin PRO  to już typowo poczatkowy, treningowy model dla młodych adeptów biegania na nartach.Szersze "carvingowe" taliowanie 48-44-46 pozwala pewniej stać na nartach, z kolei węższy środek narty pod butem pozwala na łatwiejsze wykonywanie skrętów. Narta idealna do fitnessu dla dzieci, w klubach dla grup początkujących.

 

twin skin

Fischer Twin Skin Race JR

 

DANE TECHNICZNE:

ŚLIZG: Sintec / Twin Skin Mohair MIX

Waga: 990g/147 cm

DŁUGOŚCI: 117-167 co 10 cm

TALIOWANIE: 48-44-46

RDZEŃ : Air Chanel

WIĄZANIE: Race JR Classic IFP

 

 

Pierwsza narta dla dziecka, szeroka, lekka i zapewniająca doskonałą stabilizację to model Twin Skin Sprint.

Na tym modelu można czasami zobaczyć już 3-4 letnie dzieci. Narta dzięki swojej szerokosci i niskiemu profilowi świetnie nadaje się na pierwszą "biegówkę" w życiu. Produkowana już od długości 100cm, przy tej długości zalecana waga to 18-22kg. TS Sprint to jedyny model firmy FISCHER, który od tego sezonu będzie wyposażony nie w TWIN SKIN a SINGLE SKIN, czyli w odróżnieniu od swoich bardziej profesjonalnych koleżanek ma jedną szerszą łatę pod stopą. Wszystko po to, żeby zapewnić młodemu użytkownikowi świetne trzymanie.

Dodatkowym "plusem" tego modelu jest kolor. Żółty kojarzy się oczywiście z najwyższymi modelami marki Fischer czyli modelem Speedmax. Zarówno seniorskie jak i juniorskie narty tego modelu są żółte. W tym sezonie to "żółtego" towarzystwa dołącza Twin Skin Sprint. Kolor jednak ma znaczenie...

 

twin skin

Twin Skin Sprint

DANE TECHNICZNE:

ŚLIZG: Sintec / Skin Mohair MIX

Waga: 980g/150 cm

DŁUGOŚCI: 100-170 co 10 cm

TALIOWANIE: 51-47-50

RDZEŃ : Air Chanel

WIĄZANIE: Tour Step IN JR IFP

 

To tyle o popularnych juniorskich fokach Fischer. Chętnie odpowiemy na Wasze pytanie, czy to w komentarzach, czy na maila sklep@bieginarciarskie.com.pl czy też na naszym profilu FB Narty Biegowe Fischer Kraków.

Zapraszamy, jesteśmy dla Was jeżeli chodzi o segment Fischer Nordic.

 

 

Kuba Cieślar

Fischer Racing Nordic Center Kraków