Fischer Cup

Nartorolki Fischer do stylu klasycznego to tylko dwa modele, aluminiowy RC7 classic i oczywiście gwiazda w ofercie austriackiej firmy carbonowy Speedmax classic.

 

Model RC7 Classic to prawdziwy wół roboczy w ofercie Fischera. Od siedmiu lat, kiedy to zajmuję się nartorolkami tej firmy nie było ani jednej reklamacji na ten najpopularniejszy w Polsce model. Aluminiowy, prosty profil bez nazwijmy je widełek przykręconych do mosty. w które wiele firm montuje koła, powoduje że rolka jest optycznie węższa niż wiekszośc modeli konkurencji. Prędkośc koła, jak u wszystkich modeli optymalnie zbliżona do tej, jaką osiągamy na nartach biegowych.

 

Podstawowe parametry techniczne:

dłg mostu - 700mm

waga bez wiązania - 1010g

waga z wiązaniem - 1135g (wiązanie dedykowane to Fischer Rollerski Classic)

prześwit - 25mm

kółko - 70x38mm

łożyska - SKF

waga użytkownika - do 95kg

 

rc7

Fischer RC 7 Classic z wiązaniami Turnamic Rollerski IFP classic

 

 

 

Flagowy model do klasyka to oczywiście Fischer Speedmax Classic najlżejsza na świecie nartorolka do stylu klasycznego, wykonana w 100% z carbonu. Na tym modelu biegam od sześciu lat i inncyh nie chcę. Dlaczego? Bardzo lekka, dzięki szerokiemu kółku idealnie się prowadzi, wg prowadzącego rankingi/testy sprzętu portalu xc-ski.de najbardziej zbliżona do narty. Oczywiście ten model trudno nazwać "budżetowym" jednak jakośc ma niestety swoją cenę. Prędkość kół jak u wszyskich modeli jak najbardziej zbliżona do prędkości na nartach, jednak dzięki wadze i carbonowemu profilowi delikatnie szybsza od modelu aluminiowego.

UWAGA! Ten model występuje w dwóch twardościach, tzn Medium jest przewidziany dla osób ważących do 85kg, a model Stiff dla osób w przedziale wagowym +85 (górna granica to 125-130kg).

 

Podstawowe parametry techniczne:

dłg mostu - 745mm

waga bez wiązania medium/stiff - 830/850g

waga z wiązaniem medium/stiff - 955/975g (wiązanie dedykowane to Fischer Rollerski Classic)

prześwit - 31,5mm

kółko - 70x45mm

łożyska - SKF

waga użytkownika - do 85kg i +85kg

 

 

speedmax classic

 Fischer Speedmax classic z wiązaniami Fischer Rollerski Turnamic IFP

 

 

W kolejnym odcinku nartorolki Fischer dla juniorów, nartorolki do łyżwy w artykule powiązanym ponizej.

 

Kuba Cieślar