fischer 2020

Kolekcja nart firmy Fischer dla młodych zawodników i dzieci na sezon 2020/2021 to aż 15 modeli nart od tych wyczynowych do klasyka i łyżwy dla juniorów, po podstawowe modele dla dzieci, które stawiają na biegówkach pierwsze kroki.

 

Najwyższe modele juniroskie to narty przeniesione wprost z tych dorosłych, najlepszych w Pucharze Świata.

Modele Speedmax i Carbonlite mają identyczne konstrukcje jak ich "dorosłe" odmiany identyczne ślizgi (World Cup Plus) taliowanie (41-44-44) i większośc technologii użytych w produkcji nart. Wracając do ślizgów, w nartach juniorskich nie występują odmiany Cold ( ślizg na mrozy) oraz ZERO i C-spezial, to już narty dla zawodników z Pucharu Świata.

 

Są oczywiście różnice. Narty juniorskie są dedykowane do wagi maksymalnej +55 kilogramów, zdarzają sie modele, których "twardość" może oscylować nawet około 60kg, jednak to jest górna granica nart juniorskich. Narty są także krótsze, maksymalna długość wyczynowych juniorek do klasyka to 187cmm, do łyżwy 176cm.

 

Parametry juniorek Fischera są także dobrym wyborem dla pań, kóre mieszczą się wagowo w podanym wyżej limicie. Znam kilka przypadków, ze panie które ważą około 50kg i niekoniecznie legitymują się koszykarskim wzrostem wybierają modele juniorskie, które doskonale sprawdzają się na śniegu. Oczywiście nie dyskryminujemy panów, jednak ... waga i wzrost - proszę o tym pamiętać.

 

speedmax

 Fischer Speedmax junior skate 2020

 

W kolekcji na ten sezon znajdziecie także nartkę uniwersalną, tzn taką, którą można biegać zarówno klasykiem jak i łyżwą. Model nomen omen RCR Universal junior jest własnie do tego przeznaczony i jest bardzo dobrym wyborem dla mniej zamożnych klubów sportowych. Takie 2 w jednym.

 

universal Fischer RCR Universal junior 2020

 

 

Dla najmłodszych, którzy dopiero zaczynają przygodę z biegówkami w ofercie znajdziecie modele Sprint w aż trzech odmianach czyli nartkę do smarowania (WAX), na łusce (CROWN), foce (TWIN SKIN). Te modele mają już zdecydowanie szersze taliowanie (51-47-50) dla lepszej stabilności dziecka na śniegu.

 

 

sprint

Fischer Sprint Crown junior 2020

 

Oczywiście Fischer nie zapomniał o juniorach i dzieciach w segmencie Twin Skin. Tutaj także znajdziemy odpowiednik wyczynowej narty pod nazwą Carbon Twin Skin, na najwyższym Fischer-owym ślizgu World Cup Plus. I oczywiście modele do treningów i nauki poruszania się na biegówkach.

 

carbon twin skin

 Fischer Carbon Twin Skin junior 2020

 

 

Dla tych najmłodszych maluchów jest także model typowo dziecięcy, nie czarny z żółtym tak charakterystyczny dla firmy Fischer, ale kolorowy, rzucający się w oczy kolor niebieski ( błękitny).snowstarFischer Snowstar 2020

 

 

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW, TABELE DOBORU DŁUGOŚCI, TECHNOLOGIE UŻYTE W POSZCZEGÓLNYCH MODELACH ZNAJDZIECIE NA NASZYM PORTALOWYM SKLEPIE    >>TUTAJ<<

 

zapraszamy

Kuba Cieślar