remsport

Firma Remsport oraz organizator IV Tyskiego Festiwalu Podróżniczego Tychy Miasto Zdobywców zapraszają wszystkich entuzjastów narciarstwa biegowego jak i zjazdowego, na V już Tyskie Warsztaty Serwisowe, które odbędą się w dniu 9 grudnia 2017 roku o godzinie 15:00 w Miejskim Centrum Kultury w Tychach przy ul. Bohaterów Warszawy 26.

 

 

Tegoroczna edycja Tyskich Warsztatów serwisowych została podzielona na dwie części:

I część (godz. 15:00) poświęcona własnoręcznemu serwisowi nart zjazdowych lub desek snowboardowych, prowadzącym będzie Jacek Antonik. To szkolenie będzie składało się z trzech głównych bloków tematycznych:

  - drobna naprawa ślizgu,

  - ostrzenie krawędzi za pomocą narzędzi używanych w serwisie  ręcznym,

  - smarowanie ślizgu metodą na gorąco i na zimno.

 

II część (godz. 18:00) poświęcona własnoręcznemu serwisowi nart biegowych, prowadzącym będzie człowiek legenda, pasjonat narciarstwa biegowego, uczestnik wielu maratonów biegowych (w 2001 r. był 16 w najdłuższym na świecie, 95-kilometrowym Biegu Trolli w Norwegii), zapalony hobbysta (zbiera stare narty biegówki tzw. skizy, cumloki, tynioki) Jan Kliś. To szkolenie będzie składało się z dwóch głównych bloków tematycznych:

  - smarowanie nart biegowych do klasyka,

  - smarowanie nart biegowych do łyżwy.

 

Czas szkolenia alpejskiego około 3 godzin, czas szkolenia biegowego około 2-ch godzin, wstęp, jak co roku wolny, nie trzeba się zapisywać. Każdy z uczestników szkolenia będzie miał możliwość zakupienia pamiątkowego certyfikatu, a cała suma zebrana ze sprzedaży zostanie tak, jak co roku, przekazana Fundacji Iskierka w Chorzowie (na rzecz dzieci z chorobą nowotworową). Na profilu Facebook Sklepu Remsport TUTAJ zostało utworzone specjalne wydarzenie, i tam będą umieszczane ważne komunikaty oraz informacje, zapraszamy, więc do jego śledzenia.

 

 informacja prasowa firmy REMSPORT