maplus

Znana i ceniona włoska firma MAPLUS (dawniej Briko-Maplus) opracowała na potrzeby Pucharu Świata specjalne mieszanki smarów wysokofluorowych (High Fluor) tzw. WCR (World Cup Reserved), pozakatalogowe, niedostępne w normalnej sprzedaży.

 

Smary będzie można jednak kupić u oficjalnego dystrybutora tej marki w Polsce - Jacka Antonika z firmy REMSPORT (Sklep Remsport jest wielu Wam znany z bardzo dużego asortymentu smarów i narzędzi do serwisu nart biegowych).

 

Linia Link (bo takie jest oznaczenie tych smarów) włoskiej firmy MAPLUS liczy sobie trzy smary o gramaturze 200g każdy:

 

1. HF WCR Link 1 to specjalistyczny smar wysokofluorowy (HF - High Fluor), wyścigowy z linii WCR (World Cup Reserved), dostępny tylko w Pucharze Świata. Jest to specjalna mieszanka smarów 80% smaru HF Orange 2 Moly i 20% Artic Racing Base, idealny smar na ciepłe i niekorzystne warunki, polecany na brudne, zleżałe śniegi. Mający zastosowanie w zakresie niewielkich temperatur wynoszących od 0 C do -3 C (temperatura śniegu), przy wilgotności wynoszącej od 60% do 90%.

 

2. HF WCR Link 2 to specjalistyczny smar wysokofluorowy (HF - High Fluor), wyścigowy z linii WCR (World Cup Reserved), dostępny tylko w Pucharze Świata. Jest to specjalna mieszanka smarów 50% smaru HP3 Red i 50% smaru HP3 Yellow 1, idealny na normalne warunki, polecany na świeże i zleżałe śniegi. Mający zastosowanie w zakresie niewielkich temperatur wynoszących od -2 C do -9 C (temperatura śniegu), przy wilgotności wynoszącej od 60% do 90%.

 

3. HF WCR Link 3 to specjalistyczny smar wysokofluorowy (HF - High Fluor), wyścigowy z linii WCR (World Cup Reserved), dostępny tylko w Pucharze Świata. Jest to specjalna mieszanka smarów 50% smaru HP3 Red i 50% smaru HP3 Violet, idealny na zimniejsze warunki, polecany na każdy rodzaj śniegu. Mający zastosowanie w zakresie temperatur wynoszących od -8 C do -16 C (temperatura śniegu), przy wilgotności wynoszącej od 40% do 90%.

 

Co jeszcze je wyróżnia ? To specjalna technologia oczyszczania parafiny (filtracji), która wg. zapewnień producenta ma realny wpływ na poślizg.

 

maplus

seria smarów HF WCR

 

Więcej informacji znajdziecie na stronie rempsort.pl

polecamy