start ski

Jakuszycka szkoła narciarska Start Ski od lat prowadzi treningowe obozy dla amatorów. Tym razem uczestnicy spotkają się w nadbałtyckim Grzybowie. Dlaczego? Opowiadają o tym organizatorzy: Jakub Mroziński i Patrycja Sakwerda.

 

W ostatnich latach sportowych obozów dla amatorów powstało całe mnóstwo. Co wyróżnia waszą ofertę?

 

Przede wszystkim nasze obozy to nie są wyłącznie wyjazdy, na których będziemy koncentrowali się na jednej aktywności. Nie można powiedzieć, że to obóz stricte nartorolkowy czy stricte lekkoatletyczny. Najlepiej nazwać je ogólnorozwojowymi, ponieważ oczywiście skupiamy się na przygotowaniu i pokazaniu bazy treningowej narciarza biegowego, jednak oprócz nartorolek będziemy też próbowali innych sportów. Narciarz biegowy powinien mieć wszechstronne przygotowanie motoryczne i taki jest właśnie nasz zamysł – by pokazać wstęp, który może stanowić potem fundament dla treningu różnych dyscyplin wytrzymałościowych. Jesteśmy pewni, że taka formuła doskonale się sprawdzi.

 

Dlaczego będziecie nad morzem? Jeśli narty, to raczej góry...

 

Na biegówkach można poruszać się wszędzie, gdzie tylko leży śnieg, a dodatkowo nasze obozy prowadzone będą w okresie letnim. To bardzo przyjemne, kiedy po treningu można wykąpać się w rześkim Bałtyku. Ośrodek „Neptun” i Grzybowo dają nam kompletną bazę: jest miejsce na nartorolki i skike, na bieganie na nogach, na wycieczkę rowerową, nordic walking i trening wzmacniający koordynację plus siłę, no i oczywiście mamy w pobliżu basen, o morzu nie wspominając. Chcemy, żeby było to dla uczestników wyjazdu połączenie urlopu z aktywnym spędzaniem wolnego czasu. To nie jest tak, że tylko trenujemy. Będzie czas, żeby pójść na plażę i się zrelaksować. To też jest potrzebne, zwłaszcza latem.

 

Jak będą wyglądały zajęcia?

 

Każdy obóz jest skierowany do innej grupy odbiorców: sportowców z krwi i kości, lubiących się ruszać, ale też specjalnie dla kobiet czy seniorów, którzy mają zdecydowanie inne niż młodzież potrzeby. Dodatkowo, w ramach każdego obozu przewidzieliśmy podział na dwie grupy: sprawniejszych, zaawansowanych ruchowo i tych dopiero początkujących. Zaplanowaliśmy trzy treningi dziennie – rozruch przed śniadaniem, jeden po i po obiedzie trzeci. A po kolacji przyjdzie czas na zajęcia teoretyczne.

 

Wyodrębnienie seniorów i kobiet to nowatorski pomysł.

 

To kontynuacja obozów, które mieliśmy zimą. To jest odpowiedź na popyt, który obserwujemy. Starsi chcą do nas przyjeżdżać, mamy też na obozach coraz większą liczbę kobiet. Pomyśleliśmy, że może to być ciekawe rozwiązanie i wygląda na to, że się nie myliliśmy. Dziś emeryci także zaczynają szukać alternatyw spędzenia wolnego czasu i chętniej się do nas zgłaszają. Sami czują, że chcą coś ze sobą zrobić. To budujące, że społeczeństwo nam zdrowieje. Chcemy w tym pomóc.

 

Kobiety same na obozie... nie zanudzą się?

 

Ależ skąd, będą przystojni instruktorzy! A tak poważnie, jest w programie kilka elementów, które powinny odpowiadać szczególnie kobietom. Na przykład elementy spa, skupienie się więcej na budowaniu sylwetki. A z perspektywy sportowej, to fakt, iż będą razem, spowoduje, że poczują się jak jedna grupa. Kiedy są wymieszane z mężczyznami, oni zawsze będą silniejsi, szybsi, z przodu. Tu powinno być inaczej.

 

Do kiedy można się zapisywać i gdzie szukać informacji?

 

Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie lato.startski.pl i tam jest wszystko dokładnie opisane. Zapisy już ruszyły, a jeśli nasi uczestnicy zgłoszą się do 23 maja, uzyskają 10% rabatu.

 

Szczególnie atrakcyjna będzie ta druga promocja...

 

Spośród uczestników wszystkich turnusów wylosujemy dwoje, którzy wygrają weekendowy wyjazd zagraniczny. Ale lokalizacje to póki co niespodzianka.

 

tekst i foto: Materiały promocyjne

Portal Skipol.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

 P.s Wszystkie terminy obozów znajdziecie także w naszej zakładce kalendarze TUTAJ