panorama biegow narciarskich

Trzecia panorama biegów narciarskich w Polsce, to już sporo zawodów w różnych regionach kraju. Od Małopolski, poprzez Śląsk, na Dolnym Śląsku kończąc. Poniżej szczegóły.

 

 

22.12.2016 - JAKUSZYCE - Mistrzostwa Dolnego Śląska

Już za dwa dni Dolnośląski Okręgowy Związek Narciarski otwiera sezon Mistrzostwami Dolnego Śląska na trasach Polany Jakuszyckiej.

Start zawodów jest zaplanowany na godzinę 10.00, gdzie wszyscy zarówno amatorzy jak zawodnicy wystartują w prologu na dystansie 2 kilometrów stylem klasycznym.

O godz.11.00 drugi bieg, tym razem stylem dowolnym. Startują kategorie od juniora/ki E do seniora/ki na dystansach od 2 do 6km.  Zgłoszenia na adres biuro@ozdn.pl

KOMUNIKAT ZAWODÓW  UWAGA! ZMIANA!  opłata startowa wynosi 5zł od osoby, a nie jak jest w komunikacie 15zł. Informacja od kierownika zawodów Zbigniewa Stępnia.

 

23.12.2016 - ZĄB - Gwiazdkowy Bieg Charytatywny

Na trasach biegowych w Zębie k/Zakopanego znany chyba wszystkim biegającym na nartach Boguś Gracz organizuje w najbliższy piątek bieg charytatywny dla rodziny z Zębu, której dom spłonął początkiem grudnia. Zapisy i same zawody w okolicach GOW Jastębiec w Zębie.

Informacja od organizatora Bogusia Gracza:

Bieg na nartach z łuską stylem klasycznym. Cel szczytny, chcemy pomóc rodzinie z Zębu, której początkiem grudnia spłonął dom.Kobiety pobiegną na dystansie 5, a panowie 10 kilometrów. Zapisy będą przyjmowane w GOW Jastrzębiec od godziny 12.00. Start zaplanwoano na godzinę 14.00, pierwsza trójka otrzyma nagrody.

Po zawodach zapraszamy na poczęstunek, kolędowanie przy góralskiej muzyce oraz licytację nart, z której zysk zostanie przekazany poszkodowanym. Kontakt z organizatorem: tel. 512 647 519

 

29.12.2016 - KUBALONKA - Bieg Sylwestrowy

Pierwsze w tym sezonie zawody w biegach narciarskich na Kubalonce. Wszystkie kategorie wiekowe biegają stylem dowolnym. Start imprezy o godzinie 11.00.

Dystanse od 1,5 do 7,5 kilometra. Zawody organizuje Śląsko-Beskidzki Związek Narciarski oraz klub NKS Trójwieś Beskidzka. Szczegóły TUTAJ.

 

29.12.2016 - JAKUSZYCE - Bieg Sylwestrowy

Zawody organizuje Dolnośląski Związek Narciarski - szczegóły wkrótce

 

31.12.2016 - MOGIELICA - Bieg Sylwestrowy

W Mogielicy koło Limanowej w Sylwestra zostanie rozegrany bieg na dystansie 21 kilometrów stylem klasycznym. Start zaplanowano na godzinę 11.00. Szczegóły TUTAJ.

 

 31.12.2016 - JAKUSZYCE - Bieg Sylwestrowy

Organizator - Stowarzyszenie Bieg Piastów zaprasza na nocny bieg zarówno na nartach jak i na nogach. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

 

red