trasy biegowe

Kolejny, cotygodniowy komunikat o narciarskich trasach biegowych w Polsce. Śnieg jest, zima jest, nic tylko biegać. Dzisiaj dodajemy dwie nowe trasy, o których dostaliśmy informacje, prezentujemy trasy na Magurce Wilkowickiej i oświetlona trasę w Istebnej Zaolziu. Dziękujemy za informacje.

 

 DOLNY ŚLĄSK

 

JAKUSZYCE/Szklarska Poręba

TRASY CZYNNE!

 

Okolice Strona Śląskiego (informacja z 22 grudnia foto.powyżej) 

 

Warunki w Bielicach (Góry Bialskie) dla narciarzy biegowych bardzo dobre. Od ostatniego komunikatu warunki prawie się nie zmieniły, łącznie przygotowanych jest około 60 km tras (po polskiej i czeskiej stronie). Od Bielic przynajmniej kilometr trzeba podejść z nartami pod pachą, później można poruszać się na biegówkach, ale trasa ratrakowana zaczyna się dopiero po trzech kilometrach od parkingu przy stawach. Od Nowej Morawy również trzeba trochę podejść. Sporo tras przygotowanych w Masywie Śnieżnika po stronie czeskiej.

Informację nadesłali Justyna Smaza i Marcin Wojrach z wild-cat.pl

 

ŚLĄSK

KUBALONKA/Wisła

TRASA CZYNNA

Trasy w pełni przygotowane, więcej piszą użytkownicy naszego forum biegowki.pl TUTAJ

 

JONIDŁO/Wisła (aktualizacja 15 grudnia)

TRASA CZYNNA

Przy korzystnych warunkach pogodowych śnieżymy i robimy magazyn sztucznego śniegu. Trasa jest oświetlona. Na miejscu oferujemy wypożyczenie, serwis sprzętu biegowego oraz szkolenia biegowe dla grup i osób  indywidualnych z instruktorem PZN. Naszych klientów częstujemy herbatką z zielin :-)  Na miejscu dostępne są bezpłatna szatnia i WC. 

Kontakt tel. 663 830 664, 601 340 881, więcej info na www.jonidlo.pl

 

MAGURKA WILKOWICKA

Jak informują operatorzy : chciałbym poinformować o czynnych trasach do stylu klasycznego w górnych partiach Magurki Wilkowickiej (909m) koło Bielska-Białej przygotowywanych przez Gosir Wilkowice.
Podaję również link do kamery online:
http://www.gosir.wilkowice.pl/gos_i_r/trasy-biegowe-magurka/

 

ISTEBNA ZAOLZIE (na zdjęciu)

Chcemy poinformować, iż w Istebnej Zaolziu na terenie Obiektu Sportowego powstała trasa biegowa wokół boiska piłkarskiego, dzięki uprzejmości Władz Gminy Istebna , która jest przygotowana dla biegaczy i co ważne oświetlona.

Dzieci i młodzież mogą teraz trenować nawet w godzinach wieczornych po lekcjach szkolnych.

 

 MAŁOPOLSKA

 

TRASY COS POD SKOCZNIĄ/ Zakopane

My dziś biegaliśmy na trasie biegowej COS w Zakopanem. Na 21.12.2016 przygotowana jest trasa ze sztucznego śniegu o dł 1 km. Kolejne odcinki są sukcesywnie naśnieżane w miarę niskich temperatur i dostępu wody. Kolejny kilometr po trasie nartorolkowej przygotowany jest na naturalnym śniegu.

 

Informuje Marta Naglik z biegowkiwzakopanem.pl 

 

CHOTARZ/Kościelisko

CZYNNE, ale jak pisza operatorzy : Spieszmy się korzystać ze śniegu. Tak szybko topnieje...

 Więcej o aktualnych warunkach w Kościelisku na www.biegowkikoscielisko.pl

 

ŚNIEŻNE TRASY PRZEZ LASY –Banica/Krzywa

TRASA CZYNNA

Info na bieżąco TUTAJ

 

 

 KOTELNICA/Białka Tatrzańska

Trasy czynne, chociaż to lekka przesada. Tylko naturalny śnieg, operatorzy na razie przygotowują tylko trasy alpejskie. UWAGA! W okresie poświątecznym ma ruszyć sztuczne śnieżenie tras biegowych.

 

ŚLADAMI OLIMPIJCZYKÓW/ Obidowa

Bajka. Śniegu miejscami aż za wiele. Bardzo dobrym pomysłem było przygotowanie małej ok. 500 metrowej pętelki pomiędzy parkingami, idąc w górę mała polana po lewej stronie drogi. Idealne miejsce dla początkujących.

 

LOTNISKO/Nowy Targ

TRASA NIECZYNNA

natomiast gdyby ktoś chciał wypożyczyć sprzęt biegowy, to na telefon czynna wypożyczalnia: 504 190 221 

 

DŁUGA POLANA / Nowy Targ (plan poniżej)

Urząd Miasta w Nowym Targu informuje, iż przy współpracy ze Stacją Narciarską „Długa Polana” udało się  uruchomić pętlę do narciarstwa biegowego. Pętla będzie czynna od 19 grudnia 2016 do 28 lutego 2017 r., ma długość 700m, jest sztucznie naśnieżana i będzie oświetlona od 16:00 do 20:00. Biegać będzie można stylem klasycznym oraz łyżwowym. Trasa usytuowana jest w Nowym Targu po prawej stronie stacji narciarskiej Długa Polana, między małym wyciągiem, a parkingiem przy ul. Oleksówki. Można tutaj dojechać samochodem lub komunikacją miejską linia nr 12. Przystanek autobusowy znajduje się obok wejścia na trasę. Więcej informacji na www.biegowki.nowytarg.pl

 

trasy biegowe

 

LIMANOWA - Kompleks tras narciarskich wokół góry Mogielica

Aktualne warunki na trasach 19 grudnia (poniedziałek) 2016 r.:

dwie pętle  o długości: 250 m i 800 m na Stadionie przy Budynku Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS "Zalesianka":brak możliwości korzystania z tras

Trasa"Zalesie" - brak możliwości korzystania z trasy

Trasa "Mogielica" - w piątek (16.12.2016 r.) przygotowana przez ratrak. Pierwsze 6 km (początek od parkingu na Wyrębiskach) trasy przygotowane w obie strony dla stylu klasycznego, pozostała część trasy przygotowana dla stylu klasycznego i dowolnego. Pokrywa śniegu na trasie od 5 cm do 20 cm, miejscami pojawiają się kamienie.

Przygotowane dojścia do trasy z :  Wyrębiska,  Słopnice,  Półrzeczki

UWAGA!!!

Ze względu na wiatr na trasie mogą pojawiać się drobne patyki i kije.

Część Trasy "Mogielica"od strony Wyrębisk została zniszczona przez skutery.  Świadkowie takich zdarzeń proszeni są o zgłaszanie takich zachowań do Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS "Zalesianka".


Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu sportowego przy Budynku Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS "Zalesianka" jest czynna codziennie od 9.00 do 17.00.

TUTAJ kamerka z przekazem na żywo

 

PODKARPACIE

 

USTIANOWA/Ustrzyki Dolne

TRASA CZYNNA

 

 

LUBELSZCZYZNA

 

 

SIWA DOLINA – Tomaszów Lubelski

Na chwilę obecną jest przygotowane około 300 metrów trasy. W Tomaszowie niestety nie można śnieżyć nocą, protestują okoliczni mieszkańcy. Sytuacja trochę paradoksalna, jak jest mróz (w nocy) śnieżyć nie można, a w dzień panują dodatnie temperatury. Kwadratura koła?

Stan tarsy na Siwej Dolinie możecie śledzić TUTAJ .

 

 

Byliście na nieodkrytej trasie, chcecie się podzielić z innymi swoimi wrażeniami zapraszamy do komentowania na naszym forum TUTAJ.

 

Oczywiście lista tras będzie się rozszerzać z tygodnia na tydzień, zapraszamy do nadsyłania komunikatów wszystkich operatorów tras narciarskich biegowych. Info proszę wysyłać na adres redakcja@skipol.pl z dopiskiem TRASY-KOMUNIKAT