DRAPA w gwarze górali beskidzkich oznacza tyle co: strome zbocze, ścieżka, góra. Zimą to słowo nabiera nowego znaczenia – DRAPA to cykl przygodowych wycieczek narciarskich  po Beskidzie Wyspowym.

 

Na lekkich nartach śladowych typu backcountry zdobywamy szczyty Beskidu Wyspowego. DRAPA nawiązuje do przedwojennych rajdów narciarskich i najlepszych tradycji narciarstwa nordyckiego (z wolną piętą).

 

Gdzie kończy się szlak zaczyna się przygda

Trasy DRAPY z założenia są dostosowane do możliwości nart biegowych backcountry,  choć, naturalnie, czasem narty trzeba zdjąć:). Przed każdą wycieczką publikujemy na stronie www.zimowybeskidwyspowy.pl jej profil oraz określamy stopień trudności.  Każda DRAPA to 4-7 godzin narciarskiego marszu, więc przydaje się bardzo przygotowanie kondycyjne:)

 

DRAPA odbywa się  poza przygotowanymi trasami narciarskimi – zdobywamy szczyty poruszając się po leśnych ścieżkach i szlakach turystycznych. Kierujemy się wyłącznie ich przydatnością do uprawiania turystyki narciarskiej oraz pragnieniem przeżycia przygody.

 

Czas i miejsce

Beskid Wyspowy – pasmo górskie położone na południowy-wschód od Krakowa na terenie powiatu limanowskiego. Od południa sąsiaduje z Gorcami. Z Krakowa najwygodniej dotrzeć tu Zakopianką – trzeba z niej zjechać w miejscowości Lubień (ostatni zjazd z dwupasmówki) i kierować się w stronę Mszany Dolnej i Limanowej.

 

 

W 2017 roku przewidzieliśmy cztery DRAPY:

15 stycznia

14 stycznia

19 lutego

18 lutego

 

ZASADY

Żeby zachować kameralny charakter wypraw, postanowiliśmy wprowadzić limit 25 osób. Dzięki temu unikniemy tłoku i hałasu. Będzie za to czas na poznanie się, rozmowę, ale też na chwilę samotności i podziwianie zimowych widoków. 

 

Wprowadzamy symboliczne opłaty, które pokryją koszty związane z organizacją DRAPY:

30 zł – uczestnictwo w DRAPIE z własnym sprzętem

Osoby, które potrzebują wypożyczyć na DRAPĘ narty BC, mogą to zrobić w Dobrej Wypożyczalni

100 zł – uczestnictwo we wszystkich 4 DRAPACH

 

W ramach tej opłaty zapewnimy, oprócz organizacji samej imprezy, gorącą zupę i herbatę w naszej bazie - Dobrej Chacie.

 

Zgłoszenia prosimy wysyłać od 19 grudnia (w okresie świąteczno-noworocznym będziemy odpowiadać na e-maile z opóźnieniem) na adresdrapa@zimowybeskidwyspowy.pl

 

W odpowiedzi na Waszą wiadomość, otrzymacie potwierdzenie zgłoszenia. Wpisowe prosimy zapłacić przelewem - do 7 dni od otrzymania potwierdzenia zgłoszenia - na konto Stowarzyszenia Zimowy Beskid Wyspowy - organizatora DRAPY:

Bank BGŻ PNB PARIBAS 20 2030 0045 1110 0000 0397 9170

Stowarzyszenie Zimowy Beskid Wyspowy

Dobra 635
34-642 Dobra

W tytule płatności należy wpisać Darowizna - DRAPA, termin i nazwisko/nazwiska za które dokonywana jest opłata.

Płatności dokonane na konto Organizatora tytułem uczestnictwa nie podlegają zwrotowi (o szczegółach i warunkach zwrotu informuje regulamin).

 

Udział w DRAPIE jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu i odbywa się na własną odpowiedzialność.

 

Beskid Wyspowy prezentuje swoje wdzięki backcountry.

 

Szczegóły i informacje na stronie www.zimowybeskidwyspowy.pl

 

informacja prasowa organizatora