mazury

Po ubiegłorocznej edycji Mazury Loppet Cup, w skład którego wchodziły trzy biegi narciarskie na północy Polski: Bieg Jaćwingów, Bieg Sasinów i Piski Bieg o Puchar Jabłoni w tym sezonie dołączy do tego grona Ski Tour w Augustowie.

 

We wtorek w Jabłoni pod Piszem odbyło się spotkanie organizatorów poszczególnych imprez. Bieg Jaćwingów reprezentowali  Zbigniew Konobrocki Osir Gołdap i Robert Sadowski (skipol.pl Team), Bieg Sasinów reprezentował Jacek Tracz z Stowarzyszenia Wzgórz Dylewskich, Piski Bieg o Puchar Jabłoni reprezentowała  Natalia Aydin z Jabłoń Lake Resort oraz Aneta i Sebastian Ciborowscy z Seba Sport Pisz. Nowy bieg w Mazury Loppet Cup czyli Ski Tour w Augustowie to Adam Wysocki.

 

Na spotkaniu ustalono terminarz biegów, oraz potwierdzono ubiegłoroczny regulamin cyklu.

 

W przypadku braku śniegu, dwa z biegów: Bieg Jaćwingów (stok narciarski Piękna Góra w Gołdapi) oraz Ski Tour w Augustowie (sztuczne naśnieżanie) zostaną rozegrane na nartach, zawody o Puchar Jabłoni i Bieg Sasinów zostaną rozegrane na nogach. To oczywiście plan awaryjny, zarówno organizatorzy, jak też my wszyscy liczymy, że zima w końcu będzie zimą.

 

Terminy poszczególnych zawodów:

- 22 stycznia 2017- Ski Tour Augustów

- 28-29 stycznia 2017 – XXVIII Bieg Jaćwingów Gołdap

- 4 lutego 2017 – XII Bieg Sasinów (Wzgórza Dylewskie)

- 18 lutego – IV Piski Bieg o Puchar Jabłoni  (Jabłoń Resort k/Pisza) - finał i oficjalne zakończenie Mazury Loppet Cup

 

Szczegóły dot. zapisów na Mazury Loppet Cup oraz regulaminy wydarzeń zostaną opublikowane na stronach internetowych poszczególnych etapów po kolejnym spotkaniu za około dwa tygodnie.

 

Od redakcji: poinformujemy o tym także na skipolu.

 

źródło: Zbigniew Konobrocki/OSiR Gołdap