gozdowski

Takiej informacji na koniec 2014 roku chyba nikt się nie spodziewał. Choć brzmi to niewiarygodnie, to jednak jest to prawda. Dziś - wtorek, 30 grudnia 2014 roku - Julian Gozdowski złożył rezygnację z funkcji prezesa Stowarzyszenia Bieg Piastów. Dodajmy, że Julian Gozdowski był jednocześnie Dyrektorem BP.

 

- 30 grudnia 2014 roku złożyłem rezygnację z funkcji prezesa Stowarzyszenia Bieg Piastów. Tak to już w życiu jest, że wszystko co ma swój początek musi mieć także swój koniec. Początek Biegu Piastów to rok 1976. Wtedy narciarze po raz pierwszy ustawili się na linii startu i pobiegli przemierzać izerskie szlaki. Moment ten poprzedziło kilka lat starań o możliwość zorganizowania zawodów - czytamy w oświadczeniu Juliana Gozdowskiego. - Teraz przyszedł czas aby przekazać innym prowadzenie jakuszyckiej imprezy. Jestem przekonany, że moi następcy swoimi pomysłami sprawią, i już to czynią, że zyska ona jeszcze większą rangę w światowej rodzinie narciarskich biegów długodystansowych.

 

Rezygnację Juliana Gozdowskiego przyjął zarząd Stowarzyszenia Bieg Piastów i zgodnie ze swoimi uprawnieniami, na stanowisko prezesa - ze swojego grona - mianował Zygmunta Bobowskiego, do dziś członka zarządu Stowarzyszenia.

Z. Bobowski to na co dzień starszy wykładowca w Katedrze Zarządzania Jakością i Środowiskiem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze.

 

Zaznaczmy, że J. Gozdowski był jednocześnie prezesem i dyrektorem Stowarzyszenia Bieg Piastów. Jego rezygnacja skutkuje więc także powołaniem nowego dyrektora, którego zadaniem jest m.in. zarządzanie pracownikami i biurem BP.

Na dziś oficjalnie nie podano nazwiska nowego dyrektora. Jak ustaliliśmy, nowy prezes nie będzie już łączył tych dwóch funkcji, a dyrektorem ma być obecny Komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin, na dziś także sekretarz zarządu Stowarzyszenia.

 

Tę informację będziemy mogli jednak potwierdzić dopiero po Nowym Roku.

 

/red/

 

fot. Marcin Oliva Soto/olivasoto.com