Nowa Zelandia

W najbliższą sobotę na nowozelandzkiej Snow Farm odbędzie się dwudziesta, jubileuszowa edycja narciarskiego biegu masowego Merino Muster. Jak na 20. urodziny przystało – organizatorzy otrzymali świetny prezent – bieg przyjęto do cyklu Worldloppet. Na starcie pojawi się m.in. Justyna Kowalczyk, która jak informuje na swoim profilu na Facebooku – zadebiutuje w cyklu Worldloppet.

 

Merino Muster to trzy dystanse (wszystkie stylem dowolnym): 42 km (bieg główny o nazwie Merino Muster), 21 km (Snow Rake) oraz 7 km (Straggle Muster).

Jak informują organizatorzy w tegorocznych zmaganiach, pierwszy raz pod flagą Worldloppet (do tego cyklu należy także Bieg Piastów) wystartuje kilkuset zawodników z 13 krajów: Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Kanady, Estonii, Włoch, Niemiec, Norwegii, Rosji, Słowacji, Szwecji, Polski (m.in. Justyna Kowalczyk) oraz z... Indii.

- Merino Muster zadebiutuje w cyklu Worldloppet, czyli najbardziej prestiżowych maratonów narciarskich na świecie. A my z nim – napisała wczoraj na swoim oficjalnym profilu na Facebooku Kowalczyk, która w Merino Muster wygrała trzy razy rywalizację kobiet.

Rok temu na 42 kilometry zdecydowanie najlepsi byli właśnie Kowalczyk oraz Maciej Kreczmer. Czy w tym roku powtórzą swoje osiągnięcie? Przekonamy się już w sobotę.

Na starcie pojawią się także m.in. 25-krotny Master Worldloppet Hannes Larsson oraz 21-krotny MW - Jan Vadlejch. Obaj mają zaliczonych ponad 300 biegów z serii Worldloppet!

Najważniejsza wiadomość dla uczestników – w ostatnich dniach w Nowej Zelandii dopadało 30 centymetrów świeżego śniegu i organizatorom udało się przygotować na sobotni bieg całą 21-kilometrową pętlę.

Wyniki i relacja z Merino Muster – w weekend na naszym portalu.

(huc)

fot. Snow Farm
Na tych trasach rywalizowali będą uczestnicy sobotniego biegu Merino Muster