bieg piastów

Jak udało się ustalić portalowi Kocham Biegówki – II Mały Bieg Piastów (22-23 lutego 2014 roku) będzie odbywał się pod znakiem biegania familijnego. Pierwszego dnia ma się odbyć wyścig na 10 kilometrów, do którego zostaną zaproszone całe rodziny.

Według naszych informacji bieg na dystansie 10 kilometrów otworzy II Mały Bieg Piastów, a co za tym idzie cały Festiwal Narciarstwa Biegowego, który zakończy 38. Bieg Piastów. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że „dziesiątka" klasykiem wypadła z programu 38. BP. Ale według naszych wieści, co potwierdza sam Bieg Piastów na swoim faceebokowym profilu, pojawi się tydzień wcześniej w ramach Małego BP.
Dowiedzieliśmy się także, ze będzie to bieg dla całych rodzin. Najprawdopodobniej nagradzane będą najliczniej startujące rodziny, jak i te, które osiągną najlepsze czasy. Mają się pojawić także nagrody specjalne.
W niedzielę nowością będzie pojawienie się biegu stylem dowolnym. Ale z tego co wiemy, będzie także klasyk. Czyżby te dwa style jednego dnia oznaczały, że właśnie 23 lutego odbędzie się finał popularnego cyklu Salomon Nordic Sunday? Gdy tylko uda nam się potwierdzić tą informację, będziemy Was o tym informowali na łamach naszego portalu.