jakuszyce

Jak udało nam się ustalić - sprzedaż wejściówek na zawody Pucharu Świata w narciarstwie biegowym w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach (18-19 stycznia 2014 roku) ruszy na 10 dni przed rozpoczęciem tego sezonu Pucharu Świata, który zaczyna się jeszcze w listopadzie w Finlandii.

Przypomnijmy, że wokół organizacji zawodów w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach sporo było ostatnio szumu i zamieszania. Pierwszą ważna sprawę udało się opanować. Mowa o produkcji sygnału telewizyjnego. Ostatecznie po tym, jak TVP nie podjęła się tematu, sygnał wyprodukuje włoska firma Infront Media.

Na profilu facebookowym zawodów Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach coraz częściej pojawiają się teraz pytania o bilety. Jak udało nam się ustalić ich sprzedaż rozpocznie się już za kilka dni. Cen jednak nie udało nam się ustalić...

Najprawdopodobniej, w porównaniu z zawodami sprzed dwóch lat, ograniczona zostanie liczba wolontariuszy, bo po prostu sto osób pracujących w wolontariacie to zdecydowanie za dużo na te zawody.

I jeszcze kilka informacji oficjalnych. - Proszę o to, by dać nam chwilkę, żebyśmy teraz mogli spokojnie popracować. Zamieszanie, jakie miało miejsce, na pewno nikomu nie służy - mówi na łamach strony internetowej Eurosportu Marcin Przychodny z komitetu organizacyjnego zawodów w Szklarskiej Porębie.

Przychodny zapewnia na stronie Eurosportu, że styczniowe zawody PŚ będą jeszcze lepszą imprezą niż ta przed dwoma laty. - Robimy wszystko, by te zawody wypadły jeszcze lepiej niż dwa lata temu. Od strony organizacyjnej jestem pewien, że to wypadnie dużo lepiej. Stadion zostanie przesunięty na strzelnicę biathlonową. Tam teraz znajdą się trybuny. Organizacyjnie i sportowo ten zabieg daje większe możliwości. Ostatnio na trybunach zasiadało po sześć tysięcy widzów. Teraz, po przesunięciu stadionu, zakładamy, że będzie ich trochę więcej. Chcemy tę imprezę zorganizować jak najlepiej, ale nie dlatego, że ktoś będzie patrzył nam na ręce. To będzie przecież w naszym interesie, by z jak najlepszej strony zaprezentować region Szklarskiej Poręby - zapewniał Przychodny.