jakuszyce

Nie tylko Biegiem Piastów żyje biegacz narciarski. Stowarzyszenie Bieg Piastów w 2014 roku organizuje także m.in. Bieg Tysiąclecia – Jakuszycką Dziesiątkę oraz dwa Uphille, czyli biegi pod górę. W tym jeden w nocy.

Szczególnie ten pierwszy bieg w dużym stopniu zależy od pogody. Na szczęście prognozy są korzystne. Do Jakuszyc wraca mróz. A śnieg ma spać już w niedzielę 29 grudnia.
W poniedziałek 6 stycznia (dzień wolny – Święto Trzech Króli) zawodnicy pobiegną stylem klasycznym na dystansie 7 km. Trasa nie będzie trudna technicznie, a przebiegać będzie przez Górny i Dolny Dukt Końskiej Jamy.
Szczegóły w regulaminie zawodów - TUTAJ
Limit startowy to 200 osób. Do dziś na start zgłosiło się 80. Zapisać można się TUTAJ
Warto zaznaczyć, że Bieg Tysiąclecia – Jakuszycka Zadyszka, zaliczany jest do Pucharu Polski PZN Amatorów. Przypominamy, że do końca roku startowe w imprezie wynosi 55 zł, a potem już 75 zł. Decyduje data wpłaty.
Raczej niezagrożone przez pogodę będą biegi pod górę, czyli lutowe Uphille. Pierwszy odbędzie się w poniedziałek 24 lutego i będzie biegiem nocnym. Start z Polany i potem przez Buczki na Samolot. Razem dwa kilometry stylem dowolnym.
W czwartek 27 lutego uczestnicy pobiegną klasykiem, śladem zawodników z Pucharu Świata. M.in. najtrudniejszym pucharowym podbiegiem, czyli tzw. Turbinką, a potem nową przecinką w stronę trasy Jeleniogórskiej. Razem 1,7 kilometra.
Limit na każdym z tych dystansów to 60 zawodników. Uwaga! Decyduje kolejność wniesienia opłaty startowej, a nie zapisania się!
W ramach opłaty zawodnik otrzymuje: numer startowy, pamiątkowy medal, trofeum sportowe - statuetkę - każdy dedykowaną z danym miejscem zajętym w biegu, w biegu nocnym lampkę - czołówkę firmy Petzl, a dziennym pas biodrowy z bidonem firmy Salomon. Do tego posiłek na mecie zawodów - w nocnym biegu wspólna kolacja z organizatorami, w biegu dziennym wspólny obiad z organizatorami, możliwość skorzystania z szatni przed i po imprezie, profesjonalną obsługę medyczną, ubezpieczenie NW, wyniki i elektroniczny dyplom ukończenia biegu do pobrania na stronie organizatora.
Uwaga! W Uphillu mogą startować tylko zawodnicy, którzy zapisali się na 38. Bieg Piastów na 50 km klasykiem, 30 FT i 26 CT.
Szczegóły dotyczące Uphillu TUTAJ