sylwester

Już za kilkadziesiąt godzin przywitamy rok 2014. Możemy to zrobić w domu przed telewizorem, na prywatce lub na balu. Ale my polecamy inną, zdrowszą formę tego świętowania – zawody na biegówkach – rozpoczęte w starym, a zakończone w nowym roku.

W planach były dwie sylwestrowe imprezy na biegówkach, ale pogoda pokrzyżowała plany i może być tak, że odbędzie się tylko jedna.
W Jakuszycach kłopoty z pogodą, paradoksalnie spowodowały wydłużenie trasy Biegu Sylwestrowego. Miały być trzy pętle po 2,1 km wokół Polany Jakuszyckiej (razem 6,3 km), a będzie 7 kilometrów- . Wystartujemy z Polany i przez Górny oraz Dolny Dukt wrócimy na Polanę. Na tych trasach warunki śniegowe są znacznie lepsze. Przetestowaliśmy je dziś – mówił nam 30 grudnia Dariusz Serafin, komandor Biegu Piastów.
Też przebiegliśmy tą trasę, razem z ekipą Biegu Piastów. Potwierdzamy - warunki jak na tą pogodę są bardzo dobre do biegania na nartach. – Przypominamy o zabraniu ze sobą czołówek lub innych lampek, bo trasa w znacznym fragmencie biegnie przez las – zaznacza D. Serafin.
Na Bieg Sylwestrowy w Jakuszycach można zapisać się jeszcze we wtorek 31 grudnia, w biurze Biegu Piastów na Polanie – do godz. 14.00. Wpisowe 45 zł.
W cenie: medal, numer startowy, kiełbaska na ognisko, coś do picia, a także drobny gadżet.
Limit startujących: 150 osób.
A po biegu biesiada noworoczna przy ognisku.
W planach był także sylwester na biegówkach na Jamrozowej Polanie w Dusznikach Zdroju. To miejsce posiada jedyne w Polsce oświetlone trasy biegowe. Mają też system sztucznego naśnieżania. Problem? Pogoda. Brak mrozu w ostatnich dniach spowodował, że śnieg się roztopił i nie można było go produkować z armatek. Ni wiemy, czy zarządzający Jamrozową, zdąża do jutra wyprodukować odpowiednią ilość sztucznego śniegu, by po nim biegać.
Gdy tylko się o tym dowiemy, damy Wam znać.
W planach jest impreza od godz. 22.00 do 2.00 w nocy, z bieganiem przy oświetleniu i muzyce. Wstęp wolny!
I jak? Zachęciliśmy Was do aktywnego spędzenia Sylwestra?:)