Jizerska 50

To fatalna wiadomość dla wielu biegaczy z całego świata – Jizerska Pięćdziesiątka planowana na 10-12 stycznia nie odbędzie z powodu warunków pogodowych. Weekendowe opady deszczu i wiosenna aura sprawiły, że wiele kilometrów tras zostało pozbawionych pokrywy śnieżnej. W związku z tym, organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu imprezy.

Do ostatniej chwili szukano alternatywnych wariantów, a nawet starano się znaleźć inny termin wyścigu. Niestety, kalendarz pozostałych imprez z serii Worldloppet oraz Swix Ski Classic nie pozwolił na jakiekolwiek modyfikacje terminu.
Zawodnicy, którzy zapisali się na bieg nie otrzymają zwrotu wpłaty. Mogą natomiast liczyć na zniżkę na wpisowe na przyszły rok. Opłaty parkingowe również zostaną przeniesione na następny rok lub - na życzenie zawodnika - zwrócone na wskazany rachunek bankowy.
Wydawanie pakietów startowych odbędzie się, zgodnie z planem, od czwartku, 9 stycznia w centrum handlowym Nisa w Libercu.
To piąty przypadek odwołania Jizerskiej w historii. Wcześniej Czesi byli zmuszeni odwołać zawody w latach: 1988, 1990, 1998 i 2007.