SNS

Kiedyś musi być ten pierwszy raz... Po raz pierwszy w swojej ponad czteroletniej historii cykl Salomon Nordic Sunday przegrał z pogodą. Po raz pierwszy organizatorzy zmuszeni są odwołać zawody i przenieść je na inny termin. W dniach 11-12 stycznia zaplanowany na Polanie Jakuszyckiej SNS nie odbędzie się. Termin przełożonego biegu: 15-16 lutego 2014.

- Nie jesteśmy jedynym biegiem, który w ostatnich dniach przegrał z pogodą. Już w poniedziałek decyzję o odwołaniu imprezy podjęli organizatorzy słynnej Jizerskiej Pięćdziesiątki. Dziś niestety my do nich dołączamy – mówi organizator SNS-a Beata Lepka.
A plany były ambitne. W pierwszej wersji na ten weekend zaplanowany był bieg na 18 kilometrów (w stronę Szklarskiej Poręby i przez Kopalnię), potem padła decyzja, że zawodnicy pobiegną na trasie Rozdroże pod Cichą Równią – Kopalnia i powrót. Ale teraz nawet tej trasy nie można dobrze przygotować.
- Do tej pory nigdy nie musieliśmy odwoływać zawodów Salomon Nordic Sunday, ale zawsze musi być ten pierwszy raz... - dodaje B. Lepka.
Nowy termin zawodów to 15-16 lutego. Oczywiście wpłaty startowe na termin 11-12 stycznia zostaną przeksięgowane na nowy termin (ale nie na bieg na Kubalonkę – tam jest inny organizator).