Puchar Świata

Pierwsza odsłona akcji pomocy przy przygotowaniu tras na zawody Pucharu Świata na Polanie Jakuszyckiej zakończyła się sporym sukcesem. Około 30 osób pomagało przy dośnieżaniu tras, na których w weekend będą ścigali się najlepsi zawodnicy z całego świata. Ale to jeszcze nie koniec - w nocy z wtorku na środę powinny pojawić się spore opady śniegu. A więc w środę 15 stycznia, od godz. 8.30 zapraszamy ponownie do pomocy na Polanę Jakuszycką! Łopaty są, ale jeżeli macie swoje - weźcie je ze sobą.

Na początku chcielibyśmy podziękować za reakcję na nasz apel. W poniedziałek około 30 osób, m.in. z jakuszyckich wypożyczalni  i szkół narciarskich, restauratorzy, hotelarze, ale także mieszkańcy Szklarskiej Poręby i turyści.

Prognozy pogody na najbliższe godziny są optymistyczne i zapowiadają spore opady śniegu. Tak więc na środę planujemy kolejne zwożenie śniegu z innych tras na te pucharowe oraz na Polanę.
Sprzęt jest, śnieg jest, ale przydadzą się wszystkie ręce! Dlatego zapraszamy wszystkich jutro – w środę 15 stycznia, od godz. 8.30 na Polanę Jakuszycką. Łopaty są – 50 sztuk (jak macie swoje to weźcie ze sobą!), ciężki sprzęt jest, trzeba ludzi, by wyjść na trasy i rozsypać śnieg. Przybądźcie na Polanę, tam wyznaczone osoby skierują Was w odpowiednie miejsce.
Puchar Świata na Polanie Jakuszyckiej to wielkie święto narciarstwa biegowego i liczymy, że to My – narciarze biegowi pomożemy zorganizować tą imprezę!