Cologna

Powracający do zdrowia Szwajcar Dario Cologna, świetna Amerykanka Kikkan Randall i oczywiście Justyna Kowalczyk. To tylko niektóre nazwiska biegaczy, którzy już w ten weekend pojawią się na Polanie Jakuszyckiej na trasie zawodów Pucharu Świata w narciarstwie biegowym (18-19 stycznia 2014 roku).

Dla Szwajcara Dario Cologny będzie to pierwszy start po długiej przerwie spowodowanej przerwą. Dario ma szansę powalczyć w biegu masowym stylem klasycznym.
Kikkan Randall to jedna z faworytek sobotniego sprintu stylem dowolnym, a Justyna Kowalczyk jest chyba główną faworytką niedzielnego mass startu klasykiem.
Te trzy nazwiska to jednak nie koniec wielkich biegaczy, którzy wystąpią w Szklarskiej Porębie. Mocny team przywożą Rosjanie. Wśród panów mamy m.in. Nikołaja Moriłowa, Aleksieja Pietiuhowa, czy Siergieja Ustiugowa.
Włosi przywożą wąską kadrę, ale z dwójką mocnych sprinterów: Gaią Vuerich i Federicco Pellegrino.
Mocny będzie zespół niemiecki – m.in. Denise Herrmann, Kathrin Zeller, czy Jozef Wenzl.
Mocni będą Kanadyjczycy, w składzie których są Ivan Babikow, Alex Harvey i Devon Kershaw.
Nasi południowi sąsiedzi czekają na sukces Lukasa Bauera.
Na koniec zostawiamy Norwegów, bo na liście mamy ich dwóch i to jakich: Eldar Roenning i Martin Johnsrud Sundby, ale z ostatnich informacji wynika, że oni jednak do Jakuszyc nie przyjadą...
Podobnie, jak team szwedzki, który w ostatniej chwili wycofał się ze startu w Polsce.
I jeszcze słów kilka o gospodarzach. I to w podwójnych tego słowa znaczeniu. Cieszy bardzo, że w Szklarskiej Porębie startuje dwoje przedstawicieli Dolnego Śląska: Urszula Łętocha oraz Mariusz Dziadkowiec Michoń.
Pełna lista startowa TUTAJ