ultrabiel

Znamy datę czwartej edycji biegu Ultrabiel wraz z biegami towarzyszącymi. To trzecia sobota lutego 2019 roku. Organizatorzy zdradzają szczegóły związane z nadchodzącą edycją jednego z dwóch polskich maratonów narciarskich w bieżącym sezonie.

 

W 2019 roku zmienia się tradycyjna data SGB Ultrabiel. Odbędzie się o trzy tygodnie wcześniej niż zazwyczaj, czyli na dwa tygodnie przed Biegiem Piastów. Zawody odbędą się 16.02.2018 roku w Bielicach koło Stronia Śląskiego na Dolnym Śląsku. W ramach imprezy odbędą się biegi techniką klasyczną na dystansach: 60 km - najdłuższym w Polsce, 20 km i około 10 km.

 

Jak podają organizatorzy zmiana daty spowodowana jest myślą o zawodnikach startujących w obu polskich maratonach narciarskich - właśnie SGB Ultrabiel i Biegu Piastów. Każdy, kto wystartuje w Górach Bialskich, będzie miał dwa tygodnie na wypoczynek przed największą i najbardziej prestiżową polską imprezą dla biegaczy narciarskich - Biegiem Piastów. Poprzednio, gdy Ultrabiel odbywał się w drugi weekend marca, wielu zawodników wybierało rywalizację na krótszych dystansach, gdyż odpoczynek po “pięćdziesiątce” w Jakuszycach był zbyt krótki. Wielu polskich narciarzy kończy bieganie na nartach z początkiem marca. Choć w górach bywają wówczas bardzo dobre warunki, niejednokrotnie lepsze niż w grudniu, a nawet styczniu, powiew wiosny na nizinach decyduje o odstawieniu nart.

 

W tym sezonie w kalendarzu otwartych biegów narciarskich jest pustka spowodowana m.in. rezygnacją Stowarzyszenia Bieg Piastów z organizacji wielu biegów w Jakuszycach. SGB Ultrabiel doskonale ją wypełni, a polscy narciarze biegowi będą mieli możliwość startu w środku sezonu w polskim dobrze zorganizowanym biegu cieszącym się wysoką frekwencją. Przypomnijmy, że zgodnie z rankingami redakcji Skipol.pl maraton narciarski Ultrabiel cieszył się jedną z najwyższych frekwencji w naszym kraju poza biegami organizowanymi w ramach Festiwalu Narciarstwa Biegowego - Biegu Piastów.

 

Zapisy do SGB Ultrabiel 2019 mają rozpocząć się w pierwszej połowie stycznia.

 

źródło: informacja prasowa organizatora