bieg piastów

To będzie ciężki sezon dla Stowarzyszenia Bieg Piastów i nie mam tu na myśli braku śniegu. Po prostu w tym sezonie Polana Jakuszycka, czyli crem de la creme Jakuszyc zostanie wyłączona z narciarskiego ruchu. Dlaczego? O tym poniżej.

 

Wyjaśnienie jest proste. Jeszcze przed zimą mają ruszyc pierwsze prace budowlane nowego planowanego ośrodka sportowego, który ma powstać na Polanie Jakuszyckiej. Na pierwszy ogień zaplanowano wycinkę drzew wokół strzelnicy biathlonowej. Z tego min. powodu cała Polana Jakuszycka zostanie wyłączona z ruchu biegających na nartach. Głównym punktem zostanie Polana Maliszewskiego czyli miejsce startu Biegu Piastów 2019.

 

Co w takim razie czeka nas w tym sezonie w Jakuszycach. Stowarzyszenie Bieg Piastów zaplanowało na ten sezon aż 11 biegów. Wszystko zacznie się 12 stycznia Biegiem dla Kobiet i Mężczyzn na dystansie 12 kilometrów stylem klasycznym, żeby zakończyć sezon 30 marca Charytatywnym Biegiem dla Joli. Główna imrpeza sezonu  43. Biegu Piastów  to termin 1-3 marca 2019.

Pełny kalendarz wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie BP znajdziecie TUTAJ.

 

Nie będzie w tym sezonie cyklu Enervit Classic nad czym osobiście ubolewam, jednak myślę, że jeszcze kilka eventów w tym sezonie na Polanie Jakuszyckiej się pojawi.

 

I słowo o planowanej budowie Ośrodka Sportowego na Polanie. W najbliższym czasie wszystkim zainteresowanym przedstawimy szczegóły dotyczące tej coraz bardziej ciekawej inwestycji.

 

Kuba Cieślar