wydarzenie_nordic_2018_Koscielisko

Już 14 lipca w Kościelisku odbędą się VI Otwarte Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking pod hasłem "Maszeruj, strzelaj, baw się". Wraz z organizatorami zapraszamy do wspólnej aktywności fizycznej nie tylko dorosłych, ale i dzieci. 

 

Maszeruj, strzelaj, baw się!

 

VI OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI W BIATHLONOWYM NORDIC WALKING

Impreza dofinansowana z funduszy gminy Kościelisko

Patronat honorowy: Starosta Tatrzański Piotr Bąk

 

Organizator: Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko

Partnerzy: BKS Wojsko Polskie Kościelisko, Polski Związek Biathlonu

 

14 lipca 20018

Ośrodek Biathlonowy Kościelisko-Kiry

Start:  14.00

 

Lubisz dobra zabawę połączoną z aktywnością fizyczną? Chcesz  poczuć się jak prawdziwy biathlonista? Masz ku temu okazję. Weź udział w  VI Mistrzostwach  Polski w  w Biathlonowym  Nordic Walking.

 

Biathlonowy  Nordic Walking to popularne „chodzenie z kijkami” wzbogacone elementem strzelania, rozgrywanym tak jak w trakcie zawodów biathlonowych – za każdy chybiony strzał na strzelnicy konieczne jest przejście rundy karnej.

 

Startujący w Mistrzostwach mają do pokonania 3 pętle po 1,5 km (dzieci 3 x 1 km), a pomiędzy nimi oddają 2 serie strzałów z pozycji leżącej do 11-centymetrowej tarczy. Za każdy nietrafiony strzał zawodnik musi pokonać dodatkowe 100 m rundy karnej. Przygotowaniem i ładowaniem karabinu zajmują się sędziowie biathloniści, zatem karabinu nie trzeba dźwigać ze sobą w trakcie marszu. W zawodach swoich sił może spróbować praktycznie każdy! Wystarczy znać technikę marszu nordic walking i nie bać się chwycić do ręki karabinka sportowego.

 

Organizator, Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko, włącza się w gminne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowuje w związku z tym niespodzianki.

 

Dla zwycięzców są trofea na podium, a dla wszystkich zawodników wiele atrakcyjnych wartościowych nagród i upominków do wylosowania.

 

Zgłoszenia przyjmowane są online.

Regulamin, zgłoszenia, bieżące informacje na: www.turystykakoscielisko.pl oraz www.facebook.com/Koscieliskodlabiegaczy/

 

Zapraszamy do udziału.