Chocholow_zamkniecie_sezonu_fot_materialy_organizatora

24 marca w Chochołowie odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody w biegach narciarskich. Wspólnie z uczestnikami, na starcie biegu stanęli polscy paraolimpijczycy z Pjongczangu – Iweta Faron i Witold Skupień.

 

Przy pięknej, słonecznej pogodzie, w minioną sobotę o godzinie 10:00 wystartowało 80 zawodników i zawodniczek. Zawody rozgrywane były w stylu dowolnym. Dzieci pobiegły w 6 grupach. W zależności od wieku uczestnika, do pokonania był dystans od 500 metrów dla dzieci z rocznika 2009 i młodszych, do 1600 metrów dla roczników 2003 - 2000. Dorośli, którzy rejestrowali się do 8 grup startowych, mieli do przebiegnięcia dystans 3200 metrów, czyli dwie pełne pętle. Na trasie zawodów organizatorzy przygotowali 1 podbieg i kilka odcinków zjazdowych. Zdjęcia z wydarzenia, dzięki uprzejmości Lokalnej Organizacji Turystycznej „Chochołowski", można zobaczyć na Facebooku - album.

 

Wśród zawodników, którzy wzięli udział w biegu, byli polscy paraolimpijczycy: Iweta Faron i Witold Skupień. Oboje reprezentowali Polskę na olimpiadzie w Korei Południowej w biatlonie i w biegach narciarskich. O dobre humory startujących i kibicujących zadbała grupa kabaretowa „Śleboda", która z dowcipem prowadziła i komentowała zmagania zawodników.

 

- To był bardzo aktywny sezon na naszej trasie biegowej. – podsumowuje Agnieszka Tinc z działu marketingu Chochołowskich Term.- Dziękujemy wszystkim biegaczom za udział we wszystkich zawodach i mówimy „do zobaczeniaw przyszłym sezonie – dodaje.

 

Od lutego do marca w chochołowskim kompleksie, poza sobotnimi zawodami, odbyło się kilka innych wydarzeń biegowych – Puchar Chochołowskiego LOT-u, Puchar Chochołowskich Term, bieg z okazji rocznicy wybuchu Powstania Chochołowskiego i Babski Bieg. Ponadto 16 lutego na trasie rozegrano Puchar Ferii dla dzieci i młodzieży szkolnej, zorganizowany przez Gminę Czarny Dunajec.

 

Narciarze w przyszłym sezonie mogą być pewni, że trasy będą doskonale przygotowane do uprawiania biegów narciarskich, ponieważ już teraz Chochołowskie Termy miały do dyspozycji własną infrastrukturę do naśnieżania, oświetlenie i ratrak. W planach jest wydłużenie tras wokół kompleksu, która aktualnie wynosi 1600 metrów. Nie jest jeszcze znana jej docelowa długość.

 

Informacje dla mediów: Przemysław Walas, przemek@panpikto.pl, 790 337 287

fot. materiały organizatora