Bieg_tylko_dla_Kobiet_fot_M_Luch

Już w najbliższy weekend Polana Jakuszycka ponownie będzie tętniła życiem. W sobotę nasz południowy biegun zimna przejdzie we władanie płci pięknej za sprawą Jakuszyckiej Siódemki tylko dla Kobiet, a w niedzielę do Pań dołączą Panowie, by pobiec w szczytnym celu, czyli dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Jakuszycka Siódemka - Bieg tylko dla Kobiet - 13 stycznia:

 

Jakuszycka Siódemka - Bieg tylko dla Kobiet, to zawody na dystansie 7 kilometrów w biegu na nartach, na których panowie są także mile widziani, ale wyłącznie jako kibice! Zawody odbędą się w sobotę, 13 stycznia, o godz. 10. Start i meta na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

 

Bieg tylko dla Kobiet ma szczęście do pogody – w latach 2015-2017 towarzyszyła mu biała, śnieżna, wręcz bajkowa sceneria. Wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie i tym razem. Po ostatnich opadach śniegu na Polanie Jakuszyckiej są dobre warunki narciarskie.

 

Rywalizacja o najlepsze miejsce w trakcie Biegu tylko dla Kobiet jest bardzo zacięta, choć wiele pań startuje w tych zawodach także ze względów towarzyskich - mają okazję spotkać się i mile spędzić czas w wyjątkowych okolicznościach, wśród pięknej, izerskiej przyrody.

 

Bieg tylko dla Kobiet rozegrany zostanie na łatwej trasie, więc będzie dobrą okazją do debiutu w zawodach w  biegu narciarskim. Organizatorem jest Stowarzyszenie Bieg Piastów.

 

Szczegóły i zapisy: http://bieg-piastow.pl/tylko-dla-kobiet

 

Bieg dla WOŚP - 14 stycznia:

 

Zapraszamy na Bieg dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Bez wyników, nagród za najlepsze czasy i rywalizacji, na wesoło, na dystansie siedmiu kilometrów (Górny Dukt i Dolny Dukt oraz Polana Jakuszycka), w gronie biegaczy z całej Polski... Pamiątkowe medale dla wszystkich, loteria fantowa, słodka akcja - pyszne wypieki do kupienia za symboliczną opłatą. Zamiast opłaty startowej - datek w wysokości co najmniej 30 zł dla WOŚP. To będzie z pewnością - jak rok temu   znakomita zabawa w szlachetnym celu!

 

Niedziela, 14 stycznia, godz. 10.00 na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Trasa łatwa - dystans 7 kilometrów. Każdy da radę!

 

Szczegóły, zapisy: http://bieg-piastow.pl/bieg-wosp

 

Organizatorem jest Stowarzyszenie Bieg Piastów.

 

Komunikaty organizatora - Stowarzyszenia Bieg Piastów

fot. M. Luch