puchar kościeliska

Zapraszamy wszystkich, których pasjonuje narciarstwo biegowe na 5 Puchar Kościelska. Zawody zaliczane są do Pucharu Polski PZN Amatorów w Biegach Narciarskich. Oprócz emocji, sportowej rywalizacji, doskonałej zabawy, znakomitej trasy, przewidziane są także atrakcyjne nagrody i liczne niespodzianki. m.in. przepiękne prace artystów i rzemieślników z Podhala.

 

Stowarzyszenie ufundowało też nagrodę wartości ok. 1100 zł – automatyczny ekspres ciśnieniowy do kawy marki Philips Saeco.   

Patronat nad Pucharem objął Wójt Gminy Kościelisko, Bohdan Pitoń. Zawody dofinansowane są ze środków Gminy Kościelisko.

 

W tym roku Puchar Kościeliska to nie tylko jednodniowa impreza. To część wielkiego Otwarcia Sezonu Zimowego w Gminie Kościelisko, które potrwa 3 dni. Wydarzenie jest możliwe dzięki porozumieniu i współpracy organizacji pozarządowych i instytucji z Kościeliska, tj. Stowarzyszenia Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko, Lokalnej Organizacji Turystyki Gminy Kościelisko, Koła Gospodyń Wiejskich, Związku Podhalan w Kościelisku, Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej.

 

Na piątkowy wieczór zaplanowaliśmy dla Państwa, w magicznej przestrzeni Domu Ludowego, klimatyczny koncert zespołu Henry David's Gun. W sobotę oficjalnie zostanie otwarta stacja narciarska WITOW-SKI, ruszą też wyciągi na Polanie Biały Potok. Od piątku do niedzieli w Domu Ludowym będzie się odbywał kiermasz bożonarodzeniowy. Finałem całego wydarzenia będzie niedzielny 5 Puchar Kościeliska.

 

Gmina Kościelisko zaprasza do spędzenia całego weekendu pod Tatrami, zakosztowania pozytywnych emocji i dobrego nastroju, nabrania sił, które zaprocentują w gorączce przedświątecznych przygotowań. Życzymy udanego odpoczynku i dobrej zabawy!

 

Więcej info: www.turystykakoscielisko.pl

Regulamin zawodów:  TUTAJ

Rejestracja/zapisy : TUTAJ

Bieżące informacje: www.facebook.com/Koscieliskodlabiegaczy

 

17 grudnia 2017 r. Trasy biegowe na Chotarzu

Organizator: Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko

start: godz. 11.00

6 kategorii kobiet i mężczyzn, 1 kategoria dziecięca (dziewczęta/chłopcy) od 10 lat

dystans: 5 km  - kobiety i dzieci, 10 km – mężczyźni

Biuro zawodów: Dom Ludowy w Kościelisku, ul. Nędzy-Kubińca 229

czynne:

sobota 17.00 – 19.00

niedziela 9.00 – 10.30

 

od redakcji:

archiwalne wyniki Pucharu Kościeliska w artykułach powiązanych poniżej.