turbacz

Druga edycja najdłuższego w Polsce narciarskiego Uphilu Obidowa Turbacz odbędzie się w sobotę dziesiątego marca. Start nastąpi z Obidowej, meta przy schronisku na Turbaczu. Zapraszamy do udziału.

 

Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans jedenastu kilometrów w przewyższeniemi wynoszącym 570 metrów. Przypomnijmy, że rekord trasy należy od tego roku do zawodnika kadry A PZN Jana Antolca i wynosi 42,59 minuty. Czy jest z czym i o co walczyć.

W tym roku oprócz dwóch kategorii – PRO (dla zawodników z licencją PZN) oraz OPEN (dla amatorów i pasjonatów biegówek), organizatorzy przygotowali nową kategorię – PAR BIEGOWYCH.

 

Trasa wyścigu

Trasa biegu narciarskiego Turbacz Cross Country to 11 kilometrowy dystans rozciągnięty pomiędzy górną częścią miejscowości Obidowa a usytuowanym na wysokości 1310 m n.p.m. szczytem Turbacza.

Po starcie w Obidowej, przez szczyt Solniska i Rozdziele trasa biegu prowadzi na Halę Turbacz prosto na szczyt góry, gdzie znajduję się schronisko PTTK Turbacz.

Szlak zawodów poprowadzony jest przez malownicze doliny, krajobraz których tworzą lasy, potok Lepietnica i panorama wzniesień otaczających szczyt. Zalicza się do unikatowych w skali europejskiej a wytyczne i oznakowanie niniejszej trasy narciarskiej poparła Justyna Kowalczyk i Ivan Batory – olimpijczycy z Polski i Słowacji.

 

REGULAMIN BIEGU

ZAPISY działają od 26 października

 

Na zdjęciu dekoracja pań z ubiełorocznych zawodów.

 

red

 

W artykułach powiązanych poniżej min. wyniki z ubiegłego roku.