panorama biegow narciarskich

Panorama Biegów Narciarskich Skipol-a numer 13. w sezonie 2016/2017. Wiosna za pasem, kończymy powoli sezon narciarski, ale są jeszcze miejsca gdzie można będzie na nartach. Zapraszamy szczególnie na uphill z Obidowej na Turbacz, w Górach Bialskich odbędzie się Ultrabiel, a w Jakuszycach Finał Pucharu Grupy Azoty.

 

8.03.2017 (środa) - Małopolska Szkolna Liga SZS - Liga Regionalna Grupy Azoty - Białka Tatrzańska

Małopolskie Igrzyska i Gimnazjada Młodzieży Szkolnej w biegach narciarskich drużynowych, Finał Ligi Regionalnej Grupy Azoty. Szczegóły w KOMUNIKACIE.

 

11-12.03.2017 (sobota-niedziela) - Puchar Grupy Azoty - Bieg na Igrzyska FINAŁ - Jakuszyce

Na Polanie Jakuszyckiej rozegrane zostaną finałowe zawody Pucharu Grupy Azoty, w których wezmą udział również najlepsi juniorzy E z poszczególnych Lig Regionalnych. KOMUNIKAT.

 

11.03.2017 (sobota) - Turbacz XC - Obidowa

Pierwsze zawody na popularnej trasie "Śladami Olimpijczyków" z Obidowej na Turbacz. 11 kilometrowa trasa daje możliwość zarówno amatorom, jak i profesjonalnym zawodnikom ścigania i sprawdzenia się w pozytywnym duchu rywalizacji sportowej. To jedyny taki wyścig w Polsce z metą usytuowaną 1310 m n.p.m. czyli na szczycie Turbacza. Więcej informacji i zapisy na stronie turbacz-xc.pl

 

11.03.2017 (sobota) - Ultrabiel - Bielice

Po raz drugi w Górach Bialskich w gminie Stronie Śląskie odbędzie się najdłuższy, rozgrywany na dystansie 60 km, bieg narciarski w Polsce. Zawodnicy zmierzą się techniką klasyczną na dystansach: 60 km, 30 km i 13 km, a dystans 30 km będzie finałem Pucharu Polski Amatorów. Szczegóły TUTAJ.

W związku trudną sytuacją śniegową bieg najprawdopodobniej przeniesiony zostanie w wyższe partie Gór Bialskich, czekamy na oficjalny komunikat organizatora w tej sprawie.

 

17.03.2017 (piątek) - Mistrzostwa Polski Amatorów w biathlonie - Jakuszyce

Na Polanie Jakuszyckiej w ramach XIV Międzynarodowego Pucharu Karkonoszy w biathlonie rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Amatorów w biathlonie. Do południa w piątek rywalizować będą zawodnicy, po południu wykazać będą się mogli amatorzy. Szczegóły TUTAJ.

 

17.03.2017 (piątek) - XIX Memoriał Bronisławy Staszel-Polankowej - Kościelisko

W ramach Memoriału dzieci pokonywać będą tor sprawdzający umiejętności techniczne zawodników według pomysłu profesora Szymona Krasickiego. KOMUNIKAT

 

 redakcja

 

Uważasz, że brakuje tu jakiegoś biegu, a może jesteś organizatorem. Prześlij nam informację o wydarzeniu na adres redakcja@skipol.pl, a na pewno ją zmieścimy.