Komunikat_foto_Jakuszyce_luty_2017

Zimowe ferie powoli się kończą, ale to na pewno nie zrazi amatorów biegania. Gorzej może być z pogodą - w niektórych popularnych zimowych kurortach, także biegowych, zapowiadane są opady deszczu. Mimo to dalej można na biegówkach podziwiać uroki zimy. Cieszcie się śniegiem, póki jest, i sprawdźcie na Skipolu, gdzie możecie zażyć dawki endor

 

DOLNY ŚLĄSK

 

Szklarska Poręba / Jakuszyce – trasy Biegu Piastów (20.02.2017)

Na Polanie Jakuszyckiej minus 1 stopień Celsjusza, w ciągu dnia będzie około zera i plus jeden. Wedle prognoz ma mocno wiać - nawet 7 metrów na sekundę. Pochmurno, bez słońca. W godzinach popołudniowych ma kropić deszcz.

Jeśli ta prognoza się sprawdzi, warunki do biegania będą dobre przez większą część dnia. Na wczorajszym zdjęciu widać, jak ładnie się zrobiło po ostatnich opadach śniegu.

We wtorek deszcz ma padać od rana. Mamy nadzieję, że ta prognoza się nie potwierdzi.

Pod tym linkiem sprawdzicie mapę ratrakowanych tras:http://bilestopy.cz/cs/jakuszyce

 

MASYW ŚNIEŻNIKA i GÓRY BIALSKIE

Masyw Śnieżnika: Przygotowanych tras około 25 km. W dolnych odcinakach tras w Kamienicy, Bolesławowie, na odcinku z Nowej Morawy do Bolesławowa oraz w Kletnie są gdzieniegdzie przetarcia, pętla góry Młyńsko jest nieprzejezdna. Dobre warunki na trasie z Siennej do Schroniska na Śnieżniku, ratrak przejechał 14 lutego odcinek z Siennej do Przełęczy Śnieżnickiej i do Janowej Góry.


Góry Bialskie: Przygotowanych tras łącznie z czeskimi około 100 km. Z racji wysokości n.p.m. i specyficznego mikroklimatu odwilży oparły się trasy w Bielicach (najlepsze warunki nie ma żadnych przetarć) oraz z Nowej Morawy w kierunku Przełęczy Suchej. Powyżej 800m n.p.m. śniegu jest nawet 50 cm.W dolnych odcinkach tras od 15-20 cm. Wildcat wypożyczalnia www.wild-cat.pl czynna codziennie od godziny 8.00 tel.691142345 lub 661926237. Każdy, kto nas odwiedzi, dostanie mapę z trasami biegowymi w okolicy -  informację nadesłali Justyna Smaza i Marcin Wojrach z wild-cat.pl

 

SPALONA - GÓRY BYSTRZYCKIE (12.02.2017)

Biegamy, biegamy i jeszcze raz biegamy! Ratrak przygotowuje dla Państwa trasy narciarstwa biegowego, zima trwa i według długoterminowych prognoz zastanie z nami jeszcze na cały marzec - oby się sprawdziło. Śniegu nadal pod dostatkiem, trasy czynne, szkoła, wypożyczalnia, schronisko, wszystko co potrzebne jest na miejscu :)

Teraz +1, rano kilka centymetrów mokrego śniegu, nie ubywa a właściwie przybywa, weekend będzie z temperaturami minusowymi, ratrak wyjedzie gdy zrobi się bardziej twardo... 
Zima jest i nikt jej nie pożegnał w Stacji Narciarstwa Biegowego Spalona 

 

JAMROZOWA POLANA - Duszniki Zdrój

Na terenie Duszniki ARENA można biegać codziennie do godziny 20.00;
- od 4.02 na parkingu obowiązuje opłata w wysokości 15 zł;
- od 10.02 rusza wypożyczalnia nart biegowych marki Salomon;
- dodatkowo: na miejscu dostępny będzie serwis, a także punkt z gadżetami Duszniki Arena.Zieleniec od "Kamienia" w stronę Orlicy trasy przygotowane. Trasy po czeskiej stronie od Orlicy do Masarykovej Chaty przygotowane - informuje Janusz Rajzer 

 - do czasu kompletnego oznakowania obiektu, parkingi będą otwarte dla wszystkich Gości nieodpłatnie - o momencie pobierania opłat za parkingi poinformujemy w osobnym komunikacie;

- wciąż oczekujemy na dostawę nowych nart biegowych marki Salomon. Otwarcie wypożyczalni uzależnione jest od dostarczenia nam biegówek. Robimy wszystko, by uruchomić ją jeszcze w tym tygodniu.

 

ŚLĄSK

 

KUBALONKA/Wisła

TRASA CZYNNA

Trasy w pełni przygotowane, więcej piszą użytkownicy naszego forum biegowki.pl TUTAJ

 

JONIDŁO/Wisła (8.02.2017)

Mimo niedawnej odwilży czynne są wszystkie trasy. Trasy są ze sobą połączone. Aktualne informacje dostępne TUTAJ 

1. Czynna trasa wokół stadionu ze sztucznego śniegu - pętla 500 m, założone są tory do stylu klasycznego, obok można biegać łyżwą.

2. Czynna duża pętla wokół całego Jonidła - 1000 m. Na naturalnym śniegu założone są tory do stylu klasycznego, obok można biegać łyżwą.

3. Czynna trasa na boisku piłkarskim, kilka pętli - ok. 1000 m. Na naturalnym śniegu założone są tory do stylu klasycznego.

Wypożyczalnia czynna w godzinach 9:00-18:00.

Trasa jest częściowo oświetlona.

Na miejscu oferujemy wypożyczenie, serwis sprzętu biegowego oraz szkolenia biegowe dla grup i osób 

indywidualnych z instruktorem PZN. Prowadzimy sprzedaż nart, butów, kijów i akcesorii do narciarstwa biegowego.  

Naszych klientów częstujemy herbatką z zielin :-)

Na miejscu dostępne są bezpłatny parking, szatnia i WC.

Trasy są na na bieżąco utrzymywane.

Kontakt tel. 663 830 664, 601 340 881 lub mail: mariuszbos@wp.pl

 

 

MAGURKA WILKOWICKA

TRASY CZYNNE

 

ISTEBNA ZAOLZIE

TRASY CZYNNE

  

MAŁOPOLSKA

 

TRASY COS POD SKOCZNIĄ /  Zakopane (na zdjęciu)

Trochę dosypało i ciągle pada śnieg. Warunki na biegówki coraz lepsze. Na terenie COS w Zakopanem dziś i jutro zawody. Przed południem z tras korzystają zawodnicy. Uszanujmy ich pracę. Zapraszamy do kibicowania.

Na trasach Biały Potok do których wejście znajduje się obok Wielkiej Krokwi warunki coraz lepsze a jak jeszcze więcej dosypie to powiemy bardzo dobre albo wyśmienite.

Zapraszamy na biegówki do Zakopanego – pisze Marta Naglik z biegowkiwzakopanem.pl 

 

CHOTARZ/Kościelisko (13.02.2017)

TRASY CZYNNE; Wypożyczalnia również, więcej informacji TUTAJ

 

ŚNIEŻNE TRASY PRZEZ LASY –Banica/Krzywa

TRASA CZYNNA

Info na bieżąco TUTAJ

 

KOTELNICA/Białka Tatrzańska

Kto na biegówki, to już zapraszamy, T1,T2,T3 już otwarte  - informuje stacja Kotelnica Białczańska

 

ŚLADAMI OLIMPIJCZYKÓW/ Obidowa

TRASY CZYNNE, o trasach na naszym forum TUTAJ

 

Nowy Targ:

Warunki śniegowe na trasie biegowej na lotnisku ciężkie, trasa oblodzona.

Warunki na trasie biegowej w Borze Kombinackim dobre, trasa oblodzona.

Warunki narciarskie na stadionie biegowym obok stacji narciarskiej Długa Polana bardzo dobre, trasa ratrakowana minimum 3 razy w tygodniu - pisze Mateusz Zamojski z Urzędu Miasta w Nowym Targu. Więcej na: www.biegowki.nowytarg.pl

 

LIMANOWA - Kompleks tras narciarskich wokół góry Mogielica:

 Aktualne warunki na trasach 18.02.2017 r.:

TRASA: „MOGIELICA"

DŁUGOŚĆ: 21 KM

POKRYWA ŚNIEGU: 0-50 CM

DATA ZAŁOŻENIA ŚLADU/ PRZYGOTOWANIA:: 18.02.2017

WARUNKI / UWAGI / OSTRZEŻENIA:

-TRASA PRZYGOTOWANA DO STYLU DOWOLNEGO I KLASYCZNEGO.

-MIEJSCAMI OBLODZONA, POJAWIAJĄ SIĘ PRZETARCIA, MOGĄ WYSTAWAĆ KAMIENIE ORAZ GAŁĄZKI DRZEW

- WEJŚCIA NA TRESĘ:

- WYRĘBISKA( ZALESIE)

- SŁOPNICE

- PÓŁRZECZKI (UTRUDNIONE, PRACE LEŚNE)

           

TRASA: „ZALESIE"

DŁUGOŚĆ: 5,5 KM

POKRYWA ŚNIEGU: BRAK WARUNKÓW

DATA ZAŁOŻENIA ŚLADU/ PRZYGOTOWANIA: BRAK WARUNKÓW

WARUNKI / UWAGI / OSTRZEŻENIA:

- TRASA ZAMKNIĘTA Z POWODU BRAKU ŚNIEGU

 

TRASA: „OŚLA ŁĄCZKA" PRZY STADIONIE LKS ZALESIANKA

DŁUGOŚĆ: 250 M ORAZ 600 M

POKRYWA ŚNIEGU: 10-25 CM

DATA ZAŁOŻENIA ŚLADU/ PRZYGOTOWANIA 18.02.2017 

WARUNKI / UWAGI / OSTRZEŻENIA: BRAK

 

 

Biegówki w Wysowej Zdroju

Prawie 2 kilometry trasy przygotowane do szusowania na nartach. Śniegu dużo. Piękna zimowa sceneria. Warunki super. 
Zapraszamy do naszej wypożyczalni nart.
Promocyjne ceny podczas ferii.  Instruktorzy narciarstwa biegowego!

Aktualne informacje TUTAJ

 

KASZUBY

 

Cartusia Ski Arena

Na trasach Cartusia SkiArena-nordic już od miesiąca utrzymują się warunki do uprawiania narciarstwa biegowego w obu technikach. Trasy zmrożone, twarde, bardzo szybkie i na zjazdach trudne. Dobrze zachowane tory do klasyka. Wskazane poruszanie się po trasach zgodnie z kierunkami określonymi na tablicy informacyjnej.

Aktualne informacje znajdziecie  TUTAJ

 

PODLASIE

 

Trasy w Lesie Pietrasze: Wczoraj 07.02.2017 w południe na trasy narciarskie w Lesie Pietrasze ul. Pietrasze 29 w Białymstoku w końcu wyjechał ratrak który przygotował trasę o długości 1500 m. Założone są tory do techniki klasycznej oraz trasa do techniki łyżwowej. Serdecznie zapraszamy. 

PS. Oczywiście trasa była przygotowana wcześniej ale mała ilość śniegu i zlodowacenie trasy (co zmieniło się wczoraj, kolejne 10cm nowego śniegu) nie pozwalało na przygotowanie trasy ratrakiem i założenia toru do klasyka.

 

PODKARPACIE

 

USTJANOWA/Ustrzyki Dolne 

Ostatnia śnieżyca dosypała tyle śniegu na nasze trasy, że biega się jak po materacu. Trasa została wyratrakowana i niech nikt nie obawia się problemów z dojazdem, bo droga szeroko odśnieżona i posypana żużlem bez soli. Parkować jest gdzie. A jak się biega i kto biega? Spotkacie na trasie bardzo zaawansowanych biegaczy i tych pierwsze kroki stawiających. Bez obawy miejsca dosyć!. Zapraszamy na feryjne bieganie – informuje na FB Biegówki w Bieszczadach Zygmunt Krasowski.

 

„BIESZCZADZKIE TRASY NARCIARSKIE” „Perła Bieszczadów” - Gmina Lutowiska - m. MUCZNE

Trasy utrzymywane na bieżąco ratrakiem, na łącznej długości ok 7km. . Możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu narciarskiego (buty, narty, kije) w budynku Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem, bezpośrednio przy trasach.

 

Podgląd na aktualnie panujące warunki pogodowe bezpośrednio poprzez kamerkę - http://www.muczne-biegowki.pl/kamera-live.

Zapraszamy do Mucznego!!!

 

LUBELSZCZYZNA

 

SIWA DOLINA – Tomaszów Lubelski

TRASY CZYNNE, pętla 1500 metrów śnieg sztuczny i naturalny, trasy 2500 metrów śnieg naturalny.

Stan trasy na Siwej Dolinie możecie śledzić TUTAJ .

 

red

 

Oczywiście lista tras będzie się rozszerzać z tygodnia na tydzień, zapraszamy do nadsyłania komunikatów wszystkich operatorów tras narciarskich biegowych. Info proszę wysyłać na adres redakcja@skipol.pl z dopiskiem TRASY-KOMUNIKAT

 

WAŻNE: ponieważ dostajemy sporo pytań dotyczących pojawiania się i znikania określonych tras w tych komunikatach, odpowiadamy. Powyższy komunikat jest formą promowania poszczególnych ośrodków narciarstwa biegowego. Publikujemy te ośrodki, które wysyłają nam aktualne informacje, do poniedziałku wieczorem - KOMUNIKAT - i do środy wieczorem - AKTUALIZACJA.

 

AKTUALNE STANY TRAS MOŻECIE TAKŻE SPRAWDZIĆ TAKŻE TUTAJ NA NASZYM FORUM.